Wpis z mikrobloga

Czy mogę jeździć kiedy mam w ubezpieczeniu inny numer rejestracyjny? Bo zanim przerejestrowałem auto z automatu mi przyszło zaktualizowane oc jeszcze na stare blachy i nie wiem czy z tym czymś mogę jeździć
#ubezpieczenia #oc
  • 4
  • Odpowiedz
@GrzyBeeeeeK: Pamiętaj tylko, że jeśli jest to ubezpieczenie kupione przez poprzedniego właściciela, to nie przedłuży się ono automatycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pilnuj więc terminu zakończenia polisy, by w odpowiednim momencie zawrzeć nową umowę.
  • Odpowiedz
@GrzyBeeeeeK: Możesz jeździć spokojnie. Jedyny problem może pojawić się przy kontroli przez policję i wtedy na tą okoliczność powinieneś mieć umowę kupna sprzedaży lub fakturę gdzie widnieją poprzednie numery.
  • Odpowiedz
@GrzyBeeeeeK: Jeśli masz OC po poprzednim właścicielu to chwilowo nie jest to problem, ale na dłuższą metę warto sprawę załatwić. Najlepiej zadzwoń do ubezpieczyciela i poproś o zmianę numeru rejestracyjnego. Podeślą Ci zaktualizowaną polisę na e-mail lub pocztą. Do tego czasu, na wszelki wypadek możesz mieć przy sobie umowę kupna-sprzedaży. Wtedy łatwo wyjaśnić podczas kontroli drogowej, skąd wzięła się rozbieżność w numerach rejestracyjnych.
  • Odpowiedz