Wpis z mikrobloga

Mirki co się #!$%@?ło. Niedawno zmarł mój dziadek, brał udział w IIWŚ, chłop się długo trzymał bo miał 97 lat, więc starość zrobiła swoje.
Duch patriotyzmu w naszym domu był silny, a czasem wręcz fanatyczny bo mój stary twierdził że jak mamy w rodzinie weterana IIWŚ to naszym obowiązkiem jest oddawać cześć i chwałę, uczęszczać na mszę co niedzielę, wywieszać flagę w każde #!$%@? urodziny czy imieniny bo twierdzi że możemy sobie teraz świętować bo koledzy dziadka przelali za nas krew. Nawet się zapisał na szkolenie przygotowawcze rok temu i #!$%@?ł sobie palec jak strzelał bo pod lufe podłożył XD. Co najlepsze nawet dziadka to #!$%@?ło i sam nie gadał prawie nic o tamtych czasach, stary też nie wypytywał bo zdawał sobie sprawę że to pewnie dla niego ciężki temat. I stary chciał mu pogrzeb wojskowy wyprawić. Dzwoni do ludzi ze środowiska, a ci mu odmówili i mówią że takie nazwisko nie figuruje u nich w bazie kombatantów czy coś takiego i nie mogą zorganizować pogrzebu z wojskowymi. Stary się #!$%@?ł chciał już do Jaworowicz iść, ale zanim ta zajmie się tym to dziadzia już się zacznie rozkładać. No to skontaktował się z kumplami z grup rekonstrukcyjnych i zorganizowali mu wojskowy pogrzeb, tylko że te debile ubrali mundury polowe z IIWŚ i mieli ze sobą Mosiny na kulki, ale najlepsze jest to że zapomnieli flagi, więc stary na szybko odkupił od grabarza bo ten miał w swojej kanciapie, tylko że była to flaga tyskie XDDDDDD, ale #!$%@? flaga to flaga. Ale przejdźmy do największego XD w tej historii. Zaczęliśmy ogarniać pokój dziadka i jego rzeczy. Rzeczy wojskowych o dziwo dużo nie miał, parę medali, zdjęcia jakiś budynków i harmonijka z datą 4.4.1925. Zacząłem przeglądać fotki z ciekawości, a na jednej z nich młody dziadek ze znajomymi z wojska, a z tyłu podpis "9 Gruppe das 11 Regiment SS Totenkopf". #!$%@? stary jak się dowie to zawału dostanie.
#pasta #heheszki #historia
Pobierz C.....n - Mirki co się #!$%@?ło. Niedawno zmarł mój dziadek, brał udział w IIWŚ, chło...
źródło: comment_pSijimpGAHIgvAuL2zEF4ypg6F9ALhSe.jpg
  • 3