Wpis z mikrobloga

@PiusXXIII a tak swoją drogą, pewnie cpt obvious ze mnie, ale prawdziwym czarnym charakterem w tej kreskówce jest Bomba. Wszystko było proste i jasne w pierwszych odcinach (źli kosmici i wszystko jasne), ale gdy Walaszek rozbudowywał uniwersum, bardzo uczłowieczył kosmitów, i tak naprawdę niczym nie różnią się od ludzi.

Natomiast Bomba co odcinek atakuje kosmitów - cywili, a zwieńczeniem jego sadystycznych zapędów jest atak na szkołę kosmitów, gdzie morduje niewinne dzieci na
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk
Tak naprawdę K. Bomba pokazuje punkt widzenia pozaeuropejski i lewicowy (w dobrym tego słowa znaczeniu). Posiada przesłanie antykolonialne, ukazując jak biały człowiek, który stał się reprezentantem aparatu przymusu przyjeżdża do tak różnej kulturowo krainy zamieszkanej przez inną rasę i za każdym razem musi to zniszczyć a mieszkańców zamordować. Walaszek uczłowieczył i nadał charakteru kosmitom (mają swoją politykę, sprawy codzienne, kwestie światopoglądowe, wady, przywary i cechy narodowe), więc odbiorcom jest przynajmniej żal
  • Odpowiedz
@Pan_Marszalek Jednocześnie ma problem z własną seksualnością i postępowaniem wobec kobiety. Bo nie jest gejem (czy pedałem) ani stulejarzem, ale może przez wychowanie (brak ojca) ma upośledzony wzorzec i nie potrafi stworzyć związku (ani nawet na jedną noc).
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: Chyba dawno nie oglądałeś, Bomba nie był molestowany. Jeżeli chodzi o sytuację z pierwszym zabitym kosmitą to lepiej obejrzyj ten fragment jeszcze raz.

@panna_aparatka: Głuś nie ma nic przeciwko kosmitom tylko sułtanowi przez którego stracił potomstwo. Kosmici są pełnoprawną mniejszością Kosmicznej Floty np. Łęcina, Jachaś. I z intro wiadomo, że to kosmici zaatakowali Qurwix. Co do rasizmu, większy rasizm występuje pomiędzy kosmitami niż ludźmi, a kosmitami np. szydzenie ze
  • Odpowiedz
@milijondolaruf

Chyba dawno nie oglądałeś


Jakieś dwa tygodnie temu praktycznie wszystkie odcinki

Bomba nie był molestowany


Była do tego aluzja w któejś retrospekcji z ojcem. Potem mogę poszukać

Jeżeli chodzi o sytuację z pierwszym zabitym kosmitą to lepiej obejrzyj ten fragment jeszcze raz.


Co masz na myśli?
  • Odpowiedz