Wpis z mikrobloga

Zaczytane na forum feministycznym:

No ja bym Ci w żadnej kwestii ręki nie podała, bo nie szanujesz mojej tożsamości płciowej (a właściwie jej braku), a co za tym idzie - nie szanujesz mnie. Tak samo nie podałabym Ci ręki gdybyś była homofobem, bo to by wprost oznaczało że mnie nie szanujesz. (...)


co...

To w końcu nie ma płci czy jak.

#neuropa #lewackalogika #cojaczytamtojanawetnie i bardzo smutne #heheszki
  • 24
To w końcu nie ma płci czy jak.


@catwmn:
biologiczną - prawie na pewno ma, acz może być hemafrodytą lub innym przypadkiem szczególnym
psychiczną - jakąś ma, nie wiadomo jaką
społeczną - do tego się odnosi, uważa, ze nie ma żadnej

Wyobraź sobie, ze np była dziewczynką do okresu dojrzewania po czym pieprzna testosteron i nastąpiła zmiana. Tak, to jest możliwe. Wtedy jaką płcią jest społecznie? Ma nosić sukienki czy nie?
@Naxster ja ogarniam istnienie osob interseksualnych, które np mają nadprogramowe ilości hormonow, rodzą się z innym układem organów płciowych. Po prostu nie traktuje schorzeń jako odmienne płcie, bo to dla mnie głupota. A tej osobie cytowanej nie chodzi o płeć fizyczna, tylko deklaruje, że ona nie ma płci kilkakrotnie, że z żadną się nie utozsamia. To jak może być homo, skoro to jest pociąg seksualny do osób tej samej płci?
Po prostu nie traktuje schorzeń jako odmienne płcie, bo to dla mnie głupota.


@catwmn: Dla mnie głupota jest denializm medyczny "bo mnie sie wydaje". Jak masz nazwany czarny i nazwany biały a potem trafiasz na szary to jak niby nie chcesz tego nazywać odmiennie? To jest to biały czy czarny?
Chyba, ze chodzi ci o niewychodzenie poza "kobieta/mężczyzna" w konkretnych cechach, coś jest albo żeńskie albo męskie. Ok, to ma większy
@Naxster: Medycznie rzecz biorąc nie zauważyłam konkretnych dowodów na to, żeby było więcej niż dwie płcie. Raczej coś co nie mieści się wramach jest traktowane jako zaburzenie rozwoju płci, a nie jako konkretna płeć i tego się trzymam, dopóki oficjalna, ogólnoświatowa wersja przedstawiona przez świat medyczny nie będzie głosiła inaczej - do tego czasu są to dla mnie tylko wymysły i szukanie atencji.
mieści się wramach jest traktowane jako zaburzenie rozwoju płci, a nie jako konkretna płeć


@catwmn: i dlatego jest to trzecie "undefined" płeć. Taka która nie jest ani męska ani żeńska a gdzieś pośrodku
psychologiczna [...] to już są kwestie subiektywne i zmienne.


@wystrza: no właśnie niezbyt

Zwracanie się do kogoś zgodnie z jego preferencjami jest wyrazem życzliwości, a nie obowiązkiem, który należy narzucić i rozliczać z pełną surowością, jak nakazuje coraz częściej polityczna poprawność


cytując kogoś innego
"Znaczy, zdaję sobie z tego sprawę, ale w ten sposób tylko dajemy przyzwolenie na takie działania. Oczywiste jest to, że zawsze zajdzie taka sytuacja, że ktoś kogoś
jest po prostu złą wolą.


@wystrza: i tym samym jest zwracanie się do osoby transseksualnej niewłaściwą formą, kiedy wie się jaką ta osoba naprawdę jest (bo o pierwszym pytaniu pisałem, nie ma problemu z tym, ze ktoś się pomylił)

który identyfikuje się jako Anna, per Ryszard jest negacją jego tożsamości płciowej,

Transseksualizm wychodzi sporo poza czyste "uważam, ze" i jak najbardziej siedzi w biologii.
@wystrza: Mówią o wielu, wykazanych szerokimi, powielonymi skutecznie badaniami korelacjach naukowych. O przyczynach jest sporo za wcześnie by mówić.
A twój argument jest inwalidą, to, że jest zmiana w działaniu mózgu to nie to samo co praca w inny sposób dokładnie pasująca do działania płci przeciwnej. A jakby ktoś miał pracę mózgu, hormonów i receptorów identyczną do napoleona to tak i owszem, moglibyśmy się zastanawiać czy nim nie jest. Może w
Artykuł nic nie mówi o pracy mózgu i receptorów


@wystrza: mówi tylko o wyraźnych różnicach w podstawie budowy mózgu... rzeczywiście nic o pracy.
A nie.

Using functional magnetic resonance imaging (fMRI), they found that when shown erotica, the cisgender men responded in several brain regions that the cisgender women did not, and that the sample of androphilic transsexuals was shifted towards the female direction in brain responses


a tym bardziej o