Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki

Mam pytanie #informatyka do wyjadaczy z obszaru #siecikomputerowe . Mam internety z orange i router adsl (dynamiczne ip, dhcp)w pokoju nr 1 i jest od niego pociągnięty kabel do pokoju nr 2 (z 20 metrów) i podłączony komputer. Potrzebowałbym podłączyć PO KABLU drugi komputer w pokoju nr 2 (nie chciałbym znów prowadzić 20 metrów kabla) i teraz pytanie jakie urządzenie musiałbym mieć do tego aby to zrobić najłatwiej ? Switch załatwiłby sprawę ? Bo jakiś dodatkowy router z acces pointem odpada bo chyba tylko wtedy po wifi mógłbym się połączyć tak ?
Proszę o poradę ,-)
Pobierz stanley8989 - Czołem Mirki

Mam pytanie #informatyka do wyjadaczy z obszaru #siecik...
źródło: comment_x2c4aEOgGV9v2rvwbI6MIjXd079nElO4.jpg
  • 13
@Berbelucha: O to fajna ciekawostka, mój stary transmiter (wzmiacniacz wifi) nie miał takiego bajeru, będę wdzięczny ,-)
ps. tylko ,że chyba z transmitera 1 kabel wyjdzie ? A ja potrzebuje podłączyć 2x pc czyli 2 osobne kable
@stanley8989 gdy masz kabel to transmiter jest niepotrzebny, najprostszy switch wystarczy. A jak chcesz mieć też wifi to kupujesz router, wyłączasz serwer DHCP na nim i kabelki wspinasz do portów LAN
@stanley8989: jednak mam tego: http://www.tp-link.com/us/products/details/cat-5509_TL-PA7010-KIT.html
Niestety nie będę w stanie sprawdzić czy dałoby radę podłączyć dwa kompy do jednego wyjścia :(
Może w jakimś sklepie ze sprzętem będą w stanie Ci to sprawdzić albo powiedzieć.
Opcją nr 2 jest kupienie więcej niż 1 zestawu i sparowanie ich w jedną dużą sieć, np 2 zestawy to 4 urządzenia końcowe: 1 wejście - 3 wyjścia.