Wpis z mikrobloga

UWAGA NOWE ATH!
Bitcoin właśnie kosztuje aż... 1 cent! (około 4 grosze)
O co chodzi?
Jeśli podstawową jednostkę większości walut wyrażamy jako stokrotność najmniejszej jej porcji (np. w USD najmniejsza porcja to cent. Jeden dolar to 100 centów itd.) to w BTC również powinniśmy się posługiwać takim podziałem. Wtedy zobaczycie jak bardzo BTC jest mało wart w porównaniu z tym ile powinien. Obecnie 100 satoshi (czyli według "mojego" przeliczenia, o którym mówię jest to odpowiednik jednego "bitcoina") to właśnie około 1 cent (zakładając, że cena rynkowa BTC to $10k, według oryginalnego przeliczenia, czyli 1 BTC to 100kk satoshi). Satoshi w obiegu ma być nie więcej niż 2 100 000 000 000 000 jednostek (według mojego przelicznika 21 000 000 000 000 BTC, tj. 21 bilionów BTC). To dość mało. Jeżeli jeden Satoshi ma być odpowiednikiem jednego centa, to BTC według obecnego przelicznika wynosić będzie milion dolarów. A jako, że Bitcoin jest deflacyjny to można się spodziewać, że jego wartość będzie znacznie większa niż USD. Czyli nie zdziwcie się jeśli cena za 1 BTC lada chwila przekroczy milion dolarów.
PS. pozdro dla hodlerów.
#bitcoin
  • 3