Wpis z mikrobloga

@Niekompilka:
Browar Perun, na Wykopie nie ma aż takiej ilości osób, które piją kraftowe piwa, dużo osób tutaj ma mniej niż 18 lat, społeczność jest za mała, aby produkować dla niej p--o (komercyjnie). A nie komercyjnie to komuś profesjonalnie to szkoda browaru, a komuś tak nieprofesjonalnie to szkoda czasu.
  • Odpowiedz
@Niekompilka:
wystarczy porównać liczbę obserwartorów tagu #craftbeer oraz liczbę użytkowników jepiwki. Różnica ponad 10-krotna, dużo większe zaangażowanie oraz aktywność także przemawia za doprowadzeniem projektu "jepiwkowe p--o" do końca ;)
co tu dużo pisać, jepiwka miała już parę wcześniejszych akcji [własne szkła, koszulki], przez co zdążyli przetestować możliwości nabywcze i potencjał komercyjny użytkowników. Jeden tag w wykopie nie ma takiej siły przebicia ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
na jepiwce też raczej nie ma zbyt wielu ekspertów


@Niekompilka: Na jepiwce przede wszystkim są niemal wszystkie browary, ich właściciele lub piwowarzy, jest też w cholerę piwowarów domowych i większość jeśli nie wszyscy blogerzy... no po prostu wszyscy zaangażowani w scenę kraftową w Polsce - plus setki przypadkowych gości oczywiście. Ale nie dziwi, że ta grupa coś takiego doprowadziła do końca, wielu z nich po prostu żyje z piwa. I
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: Panie Perunie, ale koszulek to my jeszcze nie mieliśmy, dopiero są w drodze, ale to nawet średnio publiczna wiadomość. :v Do końca grudnia/początku stycznia będzie za to co innego.

Co do zaangażowania to szacuję je na około 70% użytkowników grupy dziennie (oscyluje od 64% w poniedziałki do 78% w piątki) - chodzi o jedynie samo czytanie postów + aktywności. Aktywności spadły po wakacjach do koło 40 tysięcy na miesiąc,
  • Odpowiedz
Żeby dołączyć do grupy trzeba się trochę chociaż poświęcić i regulamin przeczytac i zdać te j----e pytania kontrolne


@jepiwkanawypoku: eee, ja jestem w grupie a nic nie robiłem. Może dawno dołączałem :) Widzę że specjalnie założyłeś konto żeby odpisać, szanuję.
  • Odpowiedz
@Niekompilka: Pytania są gdzieś od pół roku i się bardzo dobrze sprawdzają, choć przez to mamy mniejszą liczbę członków (ale nikomu niepotrzebni niezaangażowani nawet samym czytaniem raz po raz członkowie, do tego odsiewa się niepiśmiennych i sebixów).

No a konto założyłem, bo uznałem, że się przyda do prostowania jakiś informacji etc. Gdzieś mi ktoś podesłał dwa posty o XD, m.in. ten. :P
  • Odpowiedz