Wpis z mikrobloga

#audio #audioboners #wzmacniacz #elektronika

Mirki, pada mój wzmacniacz sony, jeden kanał przestał grać, po ponownym włączeniu jest ok, ale pewnie jest to początek dopiero.

Szukam czegoś z drugiej ręki do kolumn tannoy mercury m2, wymagania to fajne zgranie z kolumnami, pilot i fajnie by było jak by miał wejście optyczne. Możecie coś polecić do kilku setek z allegro?
  • 29
  • Odpowiedz
@boa_dupczyciel: TA-FE500r

Kupiłem go na allegro na zasadzie takiej, że ładnie wyglądał, był tani i miał pilota. W sumie to już kilka lat gra, a zastąpił harmana hk6100.

W sumie, to kiepskie dobory, chociaż harman grał trochę lepiej od sonego.

Tak się zastanawiam, bo teraz niby jest ok po ponownym włączeniu, ale raczej zanik jednego kanału nie jest dobrym objawem i prędzej czy później coś padnie, albo kolumna, albo wzmacniacz.
@
  • Odpowiedz
@Ojezu: przekaźnik raczej nie, bo w kanale było słychać takie lekkie pyknięcia, obstawiam, że to kwestia tranzystora, czy tam jego odpowiednika w układzie scalonym, na którym ten wzmacniacz jest oparty
  • Odpowiedz
@Ojezu: powiem tak, lubię posłuchać dobrego audio, ale nie stać mnie na sprzęt wysokiej klasy.

Miałem okazję słuchać sprzętu DIY o wartości kilkukrotnie przekraczającej wartość mojego samochodu i to było coś pięknego.
  • Odpowiedz
  • 0
@piotreek88 quadral tribun mk II. W latach 83 quadral wprowadził serię kolumn z prawdziwego topu. Najdroższe Titan w latach 83-86 kosztowały 10000 dm za parę. Jak widziałem w katalogach to proponowali to z topowym osprzętem firmy luxman. Całość kosztowała pewnie z 50k dm. Te moje są najmniejsze z serii a były w niej kolejno tribun, shogun, amun (te też mam), wotan, montan (mialem), vulkan, Titan.
Ojezu - @piotreek88 quadral tribun mk II. W latach 83 quadral wprowadził serię kolumn...

źródło: comment_ZlalVJHES57ISI6EnOvXDKZieBVM27gc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz