Wpis z mikrobloga

Polećcie coś, konto bankowe dla ojca, totalnie się nie zna na opcjach internetowych, ale ja tu mogę pomóc, koniecznie z odziałem na miejscu, więc wstępna selekcja wyłoniła mi dostępne oferty:

- konto optymalne BNP paribas
- ing konto direct
- konto ja chcę, bz wbk
- pekao sa? tu akurat trudno sprawdzić, bo mają dziwnie skąpą stronę, ale kto wie

Każde z tych kont jest za 0 zł bez kruczków, karta w Paribas też za darmo, inni mają warunki jak karta ma być za darmo

Ojciec potrzebuje samego konta, może kartę jak za darmo, wypłacić czasem coś z oddziału (tu koszty u wszystkich w okolicach 9-10 pln), no z kartą to wiadomo bankomat, używać będzie minimalnie, sporadycznie.

Z uwagi kartę najlepiej wypada Paribas, bardziej nie chodzi mi o polecenie, a czy może przy takich oczekiwaniach znacie jakieś kruczki i druczki tych ofert. (ale pekao sa to jak pisałem dokładnie nie sprawdziłem) Sam mam mbank i blik, nie wiem czy to robi różnicę.

#banki #pytanie
  • 10
@neoandrew
Alior ma całkiem dobre komp, ale chyba jakieś warunki są do karty. Musiałby sprawdzić. Teraz mają inną ofertę niż wtedy, gdy zakładałem.
@sorhu Alior ma dużo placówek partnerskich które dać kredyty to tak ale jak coś zrobić na koncie bo zablokujesz sobie np. kartę to dymanie do oddziału. Nie polecam jak ktoś mieszka w małej miejscowości, w dużej jak najbardziej ok.
Może sprawdź Eurobank tam jest konto o nazwie Na co dzień znajomy założył mamie i chwalił . Co do moich doświadczeń, ja swoich rodziców "przeniosłem" z Pekao do ING i są zadowoleni. W Pekao zawsze były kolejki, jakieś problemy i spore opłaty. Sam mam konto Ing Direct jest ok, ale jak nie używasz karty to pobierają 7zl, wciskają ubezp. karty za 2zł. Poza tym, ciężko teraz o naprawdę darmowe konto, jeżeli nie
@tenportaltodno

Alior ma dużo placówek partnerskich które dać kredyty to tak ale jak coś zrobić na koncie bo zablokujesz sobie np. kartę to dymanie do oddziału.


A to akurat nieprawda. Kartę można zastrzec i zamówić nową przez telefon. Osobiście testowałem.
@sorhu: @tenportaltodno: @Porterrr:

No ok, aczkolwiek alior oraz eurobank mają opłaty za korzystanie z konta chyba, że spełnisz warunki, a jako, że ojciec nie będzie się niczym tam zajmował, przejmował i czegokolwiek regularnie używał/wpłacał, odpada. Aliorowi to ja też nie ufam osobiście.

Miasto małe, dlatego wybór jest ograniczony tym co podałem, którzy najlepiej tym regionie wypadają.

Karta to opcja wyłącznie, może jakimś cudem by się przydała gdybym ojca ze
@neoandrew: Polecamy nasze Konto Jakie Chcę. Jest za 0 złotych, mamy jedną z największych sieci oddziałów w Polsce, jeśli potrzebna byłaby pomoc doradcy. Zawsze można kontaktować się z nami poprzez infolinię pod nr 1 9999. Jak widać - na forach także odpowiadamy, więc kontakt z nami jest bardzo szeroki. Karta dopasowana pozostanie bezkosztowa jeśli dokona się 5 transakcji w miesiącu lub na kwotę min. 500 złotych. Bankomaty naszej sieci są bezkosztowe.
O, to ja mam pare pytań @Zespol_BZWBK !^^
- jakie są wzory kart? Czy można je samemu tworzyć ???
- co w przypadku, gdy wyjadę za granicę? jak wygląda działanie karty poza Polską ???
- czy mogę wciąz do tego jakąś kartę kredytową ? ^^
@vairose: BZWBK oferuje kantor online, który zapewnia korzystne warunki wymiany walut, pakiety wypłat poza granicami kraju, także nie musisz się troszczyć o dodatkowe koszty w drodze. Możesz także skorzystać z karty kredytowej World Mastercard, która posiada pakiet ubezpieczeń w podroży oraz umożliwia dołączenie do pogramu Priceless Specials. Polecamy się!