Wpis z mikrobloga

Mirki z #pracbaza #korposwiat

Mojemu różowemu paskowi kończy się okres próbny jako asystent/Referent ds. Controllingu finansowego w firmie produkcyjnej. Jest to jej pierwsza praca po #studbaza. Przez te 3 miesiące dostawała 1800 netto. ( co jest kwota bardzo niską ale pierwsza praca etc )

Zakładając że są z niej zadowoleni ( takie sygnały dostaje ) jak przeprowadzili byście negocjacje, nie ukrywam że fajnie byłoby by zarabiała te np 2500 netto ale nie wiem czy jest to możliwe już teraz.
Dodam tylko że Polska C żebyście nie pisali że sprzątaczka w WWA zarabia tyle na pół etatu
  • 16
@xspeditor: To albo małymi kęsami- teraz podwyżka z 20% i potem wnioskowanie co roku albo zmiana. Choć 3 m-ce w cv skończone na próbnym to trochę gówniano jak na pierwszą pracę. Lepiej chyba już zostać tak, by mieć ten rok. Umowę zawsze można wypowiedzieć.
@xspeditor: Ja dostałam dokładnie taką podwyżkę jak podajesz w przykładzie, więc zależy od firmy. Myślę, że jak są zadowoleni ze współpracy i będą chcieli Mirabelkę zachęcić i zatrzymać to jest spora szansa.
@bestnickever: ale pozycja negocjacyjna dużo słabsza w trakcie trwania umowy
@zarazumre: niby są, bo na tym stanowisku były dwie osoby, jedna z doświadczeniem. I tą z doświadczeniem wyrzucili, a na jej miejsce przyjęli świeżaka, którego mój pasek teraz szkoli xD
@ludzik: no niby gówno, ale 1800 to też śmieszna pensja, na produkcji ludzie zarabiają więcej, a mózgu muszą używać tylko do tego by odpowiednio kartę pracy wypełnić
@xspeditor: moja różowa #!$%@?ła za najniższą przez dwa lata. Porobiła kursy, które w jej zawodzie są lvl9000, zdobyła doświadczenie, tytuł mgr i właśnie zmieniła pracę, gdzie gość niemal prosił, żeby przyszła za 3000 na rękę. Jeżeli będzie dorabiać na prywatnych pacjentach tyle co w poprzednim miejscu, to koło 5k się finalnie zakręci. Cierpliwości trzeba i samodoskonalenia.
@xspeditor: Niech się trzyma controllingu nawet za te pieprzone 1800, doświadczony kontroler to jedno z najlepiej opłacanych stanowisk w działach finansów (jakieś 8k netto w Polsce C nie zdziwi mnie) i duża ilość CFO wywodzi się z controllingu. Ja właśnie czaje się powoli na takie stanowisko i jestem w stanie zrobić to nawet za 2k netto.