Wpis z mikrobloga

#dotacje #dotacjeunijne #biznes #firma #zus #rozwojfirmy #wlasnybiznes
Dobry wieczór Mireczki i Mirabelki :)
Piszę do osób, które orientują się w różnego rodzaju programach unijnych i innych, które pomagają przy starcie z własnym biznesem.
Sprawa wygląda tak, mój tata, 50lvl, który od 25 lat jest dekarzem chce w przyszłym roku wystartować z własnym biznesem. Branża ta sama, czyli dachy. Ma już jakieś zaklepane zlecenia przy serwisie dużych hal, więc zajęcie na początek będzie.
Problem w tym, że potrzebuje pieniędzy na początek- auto, sprzęt, materiały. Myśli nad kredytem, bo odłożyć nie ma szans. Chciałbym mu jakoś pomóc i szukam jakiś informacji w internecie, jednak większość z tych dotacji kierowane jest dla ludzi bezrobotnych- mój tata ciągle pracuje więc ta opcja odpada.
Czy znacie może jakieś projekty w których mógłby startować?
Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale mieszkamy na wsi - mama zarejestrowana jest w KRUSie.

Miłego wieczoru!
  • 11
@Wychwalany: Podstawowy sprzęt tj. palniki, czy zgrzewarka do folii PVC jest. Auto prywatne również mamy, jednak chyba nie wyobrażasz sobie przewożenia w osobówce kilku palet papy, palników, butli z gazem, itd?
Co do sprzętu, to takie podstawowe rzeczy, wymienione wyżej to nic. Potrzebna jest winda, schodnie, szelki i różnego rodzaju inne rzeczy, których ceny zaczynają się od tysięcy złotych.

@BajerOp, czy mógłbyś napisać choć nazwę programu? Czytałem o jakimś dofinansowaniu
@helmutkoll: Nie prosiłem o ocenę ryzyka, pytanie było inne. Plan jest, wkład własny jest- nie będę Ci teraz tłumaczył całej strategii. Poza tym już wcześniej wspomniałem, że kosztów jest masa, a 5 tysięcy to przy tym śmieszna suma. I tato wcale nie musi mieć nowego auta ; )

@czykoniemnieslysza: Dzięki za pomoc! Poszukam jeszcze czegoś we własnym zakresie, ew. będę szukał gdzie tata może wziąć jakiś kredyt.
@Jakobo: nie ma programów dotacyjnych dla ludzi którzy chcą układać kostkę , zajmować się dachami itd . To nie specjalnie przyczynia się do rozwoju gospodarki - ot n-ta firma z budowlanki która prawdopodobnie przy gorszej koniunkturze w budownictwie padnie. Dotacje są teraz głownie na innowacje, "eko" , IT itd.
Ja na Twoim miejscu proponowałbym iść w kierunku 20k z urzędu pracy . Zwalnia się z pracy , jest miesiąc bezrobotny i