Wpis z mikrobloga

czyli apokalipsy nie będzie, możemy się rozejść.


@dqdq1: Ale ten pomysł to nadal kretynizm i rzeczywistość przeczy wszystkim twoim argumentom, patrz moje pytanie na końcu.

"Skoro to taki cudowny sposób na rozruszanie gospodarki zmniejszając koszty to dlaczego galerie handlowe same na to nie wpadły i nie zamykają się w niedzielę?"
  • Odpowiedz
"Skoro to taki cudowny sposób na rozruszanie gospodarki zmniejszając koszty to dlaczego galerie handlowe same na to nie wpadły i nie zamykają się w niedzielę?"


@Morf: bo inne są otwarte.
  • Odpowiedz
ja uważam to co napisałeś za brednie, nikt w sieci nie będzie kupował kurczaka.


A to w galerii handlowej można tylko mięso kupić?

@dqdq1: i powinieneś dać znać Amazowi że #!$%@?ł wydając miliardy kupując jedną z większych firm spożywczych. No i samochody dostawcze od Tesco to też miraż. Dzięki, za otwarcie oczu. Wyślę smsa do Jeffa Bezosa żeby następnym razem się z tobą skontaktował po widocznie podejmuje błędne decyzje biznesowe.

To
  • Odpowiedz
@Morf: nikt nie będzie kupować kurczaka przez internet żeby czekać na niego kilka dni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Handel rzeczywiście przenosi się do internetu i tego nie powstrzyma otwarcie sklepów nawet 24h na dobę 7 dni w tygodniu.

Ktoś wpadł na to że otworzy sklep w niedzielę i zarobi więcej. No i zarabiał więcej do czasu gdy wszyscy są otwarci w niedzielę. Teraz zarabia przeciętnie bo wszyscy
  • Odpowiedz
A najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że NIKT nie potrafi mi podać JEDNEGO racjonalnego argumentu za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę.


@mariner0s: Mnie się już nawet nie chce dyskutować na ten temat. Trafia się na ścianę głupiej argumentacji, rozmowa bardzo często wykracza poza rozsądne zasady dyskusji, staje się polem popisów erystycznych. Jestem zwolennikiem ograniczenia handlu w niedzielę, niekoniecznie zakazu. Wielu ludzi bardzo emocjonalnie podchodzi do tej sprawy i mam tu
  • Odpowiedz
@Ranven a w czym ja pracujący w przemyśle, w ruchu ciągłym jestem gorszy od sprzedawcy z biedronki, ja mam pracujące wszystkie niedziele i soboty, wybór oczywiście mam, pracować gdzie indziej ale identyczny wybór maja osoby pracujące w sklepach.
  • Odpowiedz
@mariner0s: A ja się pytam dlaczego w niedzielę a nie w środę? #!$%@? mnie obchodzą katolicy i ich problemy, ja też jestem Polakiem i chcę żeby nie można było handlować w środę bo środy są męczące, panie Kaczyński proszę mi to załatwić bo taki jest interes zwykłych Polaków.
  • Odpowiedz
@mariner0s: Polecam wejść na Spotted: Lublin, #!$%@? w komentarzach straszne, ile tam Januszy i Grażyn temu pomysłowi przyklaskuje.
Myślałem, że tego pomysłu już nie sforsują, jako że za poprzedniego PiSu w 2007 (już wtedy chcieli pozamykać) został zawarty kompromis, po którym sklepy zostały zamknięte w święta (analogicznie jak wycofali się z aborcji czy reformy sądów). Wydawało mi się, że nie będą tacy głupi i go nie naruszą.
  • Odpowiedz
@mariner0s proszę bardzo. Ekonomiczny.

Pomyśl sobie że zyskają na tym największe sieci handlowe. Prosta kalkulacja. Ucinasz godziny i w końcu ucinasz jeden etat, drugi = oszczędzasz. Janusze przed takim świętem i tak do sklepu przyjdą i w sumie wydadzą więcej bo sklep jutro zamknięty to Grażyna weź no mnie jeszcze 3 zgrzewki harnasia coby nie brakło na niedzielę przy grylu i kiełbasy tej tańszej weź na zapas 2 kilo.

Z wyliczeń widziałem,
  • Odpowiedz