Wpis z mikrobloga

Mirki
potrzebna pomoc z #elektronika
Kupiłem gotowy zestaw podlaczenia mat grzewczych w fotel i zanim je zamontowalem postanowilem sprawdzić czy wszystko działa. No i niestety nie działa. Problem jest gdzieś w podłaczniu przekaźnia 12VDC 80 A (tak mi sie wydaje)

Skrócony schemat instalacji
Z bezpiecznika samochodu idzie + i - (nie wiem czy tu tez uzywa sie slowa masa wiec bede uzywal - )
Oba trafiają do przełącznika podwójnego (na jednym przełożeniu mata ma grzać slabiej a na drugim lepiej)
Z przelacznika wychodzi kabel niebieski (tu plus idzie gdy przelacznik jest w pozycji 2)
oraz z przelacznika wychodzi kabel zolty (tu plus jest gdy przelacznik jest w pozycji 1)

Następnie te kable idą do mat (sa dwie) oraz do przekaźnika i tu zaczyna się magia której nie potrafię ogarnąć, wiem tylko tyle, ze na jednym przelozniu (2gim) jedno wyjscie maty grzeje na 2 stopniu a drugie pali wtedy 10 A bezpiecznik
A na 1szym przelaczniu przelacznika jedna mata nie grzeje wcale a druga grzeje (na jednym z pinow pojawia sie 12,21 V)
Czy jest ktoś chętny rozwiklać zagadkę? Wtedy bym pisał i wrzucał zdjęcia, jak nikomu się nie chce to szkoda mojego trudu...

Byłbym super wdzięczny... Oczywiście mogę oddać 'układ' ale dopiero będę mógł to zrobić w poniedziałek
  • 4
@eXe1987 to nie jest tak, że w jednym położeniu grzeje jedna część maty, a w drugim obie części? Może jak włącza się mata to bierze więcej niż 10A przynajmniej przez chwilę
@case25: nie powinno brać więcej niz 10 A poza tym, to trochę działa a później pali się bezpiecznik... Nawet 15 A spalił...
Jeśli chodzi o pierwszy punkt to może ma to sens... Bo chyba sam przekaźnik nie daje możliwości sterowania napięciem / natężeniem?