Wpis z mikrobloga

PISOWSKA DOPAMINA

Często się zastanawiam jak to możliwe, że ludzie nie pojmują prostego wyjaśnienia, że programy socjalne są bez sensu bo albo trafiają do degeneratów albo degenerują zwykłych ludzi. I nieważne jest czy tych przypadków jest 1, 2000 czy 1 mln.

‼️Państwo czyli organizacja pochodna od naszej wspólnoty nie ma prawa degenerować jednostki.

Przy dyskusji o patologii w 500+ przychodzą takie wesołe jasie i pytają "ile jest tych przypadków". Dla mnie to oczywiste, że wystarczy jeden przypadek degeneracji socjałem aby zakwestionować program a tej osobie włącza się statystyka i uparcie pitoli, że to margines.
Ilość gwałtów w Polsce to ok 1300 rocznie, podążając logiką pisowca to przecież margines skoro mamy ok. 16 mln kobiet pow. 16 roku życia. Czyli gwałty to mniej niż promil, totalny margines - Tak czy Nie? No idąc dalej logika pisowca powinno się na taką degenerację pozwolić bo to mało i niezauważalne.
To był tylko drastyczny przykład, że statystyka w przypadku zjawisk szkodliwych nie jest argumentem za przymykaniem oka!

Obrońcy 500+ w ogóle nie postrzegają programu jako degenerujący - nie rozumieją, że państwo wspiera występowanie przypadków patologicznych a skoro wiemy, że w ciągu 10 miesięcy br. przybyło ok. 700 nowych przypadków to oddziałuje również na ich powstawanie ❗

Pisowcy uwierzyli, że skoro komuś się polepszyło w życiu to pal licho z degeneratem finansowanym przez państwo czyli przez podatników. Nie słuchają tych, którzy proponują system odwrotny do 500+ czyli negatywny podatek dochodowy. System stosowany w Izraelu gdzie współczynnik dzietności jest 3,1 (w Polsce 1,35). Jeśli ktoś chce pić flaszkę - OK, wporzo ale niech robi to za swoje ZAROBIONE, ZOSTAWIONE W KIESZENI PIENIĄDZE.

Profesor Gwiazdowski na Twitterze wyjaśnił skąd u zaciekłych obrońców polityków tyle determinacji:

"Gdy ludzie wytłumaczą sobie błędy lubianych polityków, w ich mózgach aktywuje się brzuszna część prążkowa powodująca wydzielanie dopaminy - hormonu szczęścia. Heroina też wywołuje reakcję dopaminową. Zaangażowanie polityczne uzależnia - jak narkotyk.
Szczury, które mogły stymulować ośrodki wydzielania dopaminy, robiły to raz za razem zapominając nawet o jedzeniu. Aż zdychały.
Mózgi zwolenników jakiegoś polityka też się uzależniają od dopaminy wydzielanej za każdym razem,gdy uda im się wytłumaczyć jakoś jego idiotyczne zachowanie."

Kończę tym samym (na jakiś czas) - temat 500+.

#obywateldc #niemoje #bekazpisu #polityka #500plus #piniadz
Pobierz locheck - PISOWSKA DOPAMINA

Często się zastanawiam jak to możliwe, że ludzie nie poj...
źródło: comment_RXLnLhwlLcA1cKUCrnTyAqL1LILRS5ix.jpg
  • 30
@krzychol66: oczywiście, że nie zawsze to by działało, ale od tego ewentualnie byliby orzecznicy. Od orzeczenia zresztą masz prawo do sprzeciwu a do tego - dla niezdolnych do pracy z przyczyn zdrowotnych masz rentę a nie (generalnie) MOPS. Niedawno byłem w urzędzie pracy (aby się zarejestrować jako bezrobotny - jako lekarz po stażu i przed rezydenturą potrzebuję rejestracji aby mieć ubezpieczenie zdrowotne na 3 miesiące - głupota!) i porozmawiałem sobie z
@mexi: No i niby masz rację.
Ale co powiesz o sytuacji takiej, jaka była pokazana w jednym z ostatnich expressów reporterów?
Kobiecie z bodaj SM (już nie pamiętam), na wózku inwalidzkim, lekarz orzecznik ZUS przez 14 lat odmawiał orzeczenia o niezdolności do pracy. Bo tak. Jak po 14 latach orzecznik w końcu dojrzał, że jest niezdolna do pracy i wydał stosowne oświadczenie, to się okazało, że... 14 lat nie pracowała, więc
@whiteglove: System emerytalny to tylko nieznaczny fragment problemu.
Nie chodzi nawet o emerytury jako takie, ale o to, żeby był ktoś, kto wykona dobra i usługi potrzebne Ci jako emerytowi. Jak kogoś takiego nie będzie, to tych dóbr i usług nie dostaniesz, choćbyś płacił na wagę złota z oszczędności i czego tam jeszcze chcesz.
@krzychol66 i dlatego zajebistym pomysłem jest rozdawanie socjalu nierobom zamiast budowanie przedszkoli, zwolnienia podatkowe i tak dalej, żeby zachęcić ludzi do robienia dzieci XDD tylko debile po podstawówce będą się rozmnażać dla hajsu, myślący ludzie wiedzą że to bez sensu. Z mojej strony eot ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@whiteglove: Ostatnia fala wyżu demograficznego ma obecnie ponad 35 lat. Jeżeli kobiet z tej fali nie przekonamy szybko i skutecznie do masowego rodzenia dzieci, nie zdołamy zasypać dziury demograficznej. W takim przypadku z kryzysu demograficznego (rozumianego jako kryzys gospodarczy spowodowany demografią) za 20-25 lat nie mamy szansy się podnieść. Zwolnienia podatkowe i przedszkola są działaniem za słabym i skierowanym do zbyt wąskiego grona osób, żeby skutecznie zasypać dziurę.
@krzychol66: takie przypadki zdarzają się, ale co do zasady lubię mieć opinię obu stron. No i pisałem, że nie zawsze to by działało. I pisałem, że nie mam na myśli ludzi niezdolnych do pracy z przyczyn zdrowotnych a tych nagminnie korzystających z MOPS. Płaczliwy przykład, ale to tylko dowód anegdotyczny.
@lavinka: i tak jak wyżej - po pierwsze zamiatanie ulic to nie jest jedyna praca, którą takie osoby mogłyby
MĘSKA GRA

Brudna bomba - tak mogę określić ostatni tydzień w wykonaniu PiS. Zafundowali nam serię anty-wolnościowych skażeń:
- zakaz handlu w niedzielę
- ograniczenie w sprzedaży alkoholu
- likwidację górnego limitu składek ZUS (ergo podwyżka podatku)

I dalsze procesowanie:
- nowych rakowych ustaw o sądownictwie
- zmian w ordynacji aby ustawić wybory pod siebie
- likwidacji branży futerkowej

Oraz dodali wisienkę na torcie - powołali dyrektora nowego urzędu - Narodowego Instytutu