Wpis z mikrobloga

#pkp
Ich to juz całkiem #!$%@? #!$%@?ło w tym pkp?
Co oni #!$%@? z tymi biletami elektronicznymi?

Zamiast prostej i klarownej linijki tekstu z numerem wagonu i miejsca jest #!$%@? jakiś paseczek nasrany niepotrzebnymi informacjami i oczywiście kolumny na miejsce nie ma przez co wagon i miejsce są w różnych wierszach

ale to jeszcze pół biedy, bo ci debile #!$%@? znak wodny na sam dolny róg, przez co pasek dolny dropboxa go zasłanie (i dużo ciężej go upozycjonować, bo ruszyć można tylko w lewo.
#lawaoburzonych
  • 8
@Kakaladze: dobra, nie było pytania :D
w koncu dodali mozliwosc sprawdzenia frekwencji bez jednoczesnego rezerwowania biletu
aczkolwiek dalej czekam na schemat pociągu i możliwość rezerwacji konkretnie wybranego miejsca (tak wiem ze jest teoretycznie taka możliwośc ale tylko tekstowo i nie mozna sprawdzic czy wybrane miejsce jest wolne...)
@Ausfahrt tak kilka było (wszystko dotyczy sprzedaży przez portal intercity):
- Można kupić przez stronę bilet na jedną przesiadkę, cena jak w kasie po stawce km.
- Krótsza przerwa technologiczna, trwa teraz od 23:45 do 0:30
- Możliwość sprawdzenia zajętości miejsc przy zakupie biletu, w formie kilku ikonek jest to zrobione, nie do końca jeszcze działa ale to pewnie kwestia czasu.

Naprawdę przydatne zmiany.
@Ausfahrt Sam nie wiem, może coś z aktualizacją cen? W epoce automatyzacji dziwi mnie ona strasznie. A odnośnie miejscówek, ja zawsze zanim kupię miejscówkę, to sprawdzam typ wagonu z zestawienia na Vagonweb [Przykładowy pociąg](http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=PKPIC&nazev=Gryf&cislo=58100/58101&rok=2017⟨=pl), na tej samej stronie sprawdzam rozkład miejsc w danym typie wagonu np. PKPIC B10ou 111A, [tutaj link](http://www.vagonweb.cz/popisy/mista/vuz.php?c=10&v=PKPIC%3AB10ou%3A111A&r=2016&m=11⟨=pl) i wybieram miejscówkę która mi się podoba, jak jest zajęte to strona wyświetli odpowiedni komunikat przy następnym
@Kakaladze: też mi się zdarza korzystać z tego sposobu ale jednak jest to dosyć uciążliwe w przypadku gdy w pociągu jest sporo kupionych biletów. No i pozostaje ten problem ze w przypadku stosunkowo pustego pociągu można się usadzić w ten sposób w skupisku ;D
@Ausfahrt Ja dzięki temu wyczaiłem fajne miejscówki w bezprzedziałowych wagonach, gdzie siedzę sam i nikt mi nie wadzi obok, a dostaję te miejsca nawet jak kupuję 2-3 dni przed. Przydałyby się tylko strefy ciszy w innych pociągach niż EIP, bo po prostu jazda 2 klasą to czasem tragedia. A nawet jak bym chciał jechać pierwszą to nie przysługują mi ulgi ()