Wpis z mikrobloga

W sumie to uważam że rząd, niezależnie jaki powinien przyjąć następujący wariant rozwoju; zapowiedzieć podniesienie pensji minimalnej do 3500zł brutto w ciągu najbliższych 4 lat, nigdy nie dopuścić do socjalu jak 500+ lecz stworzyć aktywne ośrodku pomocy społecznej które by docierały do regionów gdzie jest skrajny problem bezrobocia i gdzie ludzie potrzebują pomocy i które by zbierały hajs z całego świata na takową pomoc, i na końcu wpakować grube miliardy w rozwój tych regionów przez tworzenie choćby nowych biedronek [jak w niemczech lidla czy kauflanda]

#gospodarka #ekonomia #polska #polityka
  • 33
  • Odpowiedz
@paul-brower:
Widzę ,że tylko hejt na Ciebie leci a co by nie bylo chcesz dobrze. Zamożność kraju świadczy o tym ,że każdego NAWET KASJERKE stać na wakacje,odłożenie i zaspokojenie podstawowych egzystencji. Wyleczyłem się z korwinizmów odnośnie braku pensji minimalnej, bo nawet Adam Smith o tym pisał. Ogólnie Polsce brakuje przez cały czas kogoś na wzór Erharda kogo miały Niemcy. Po prostu, obniżenie VAT'u do 15% stopniowo przez kolejne lata,obniżenie PIT'u,obniżenie podatku
  • Odpowiedz
@kryniow: jeśli nie trollujesz to piękny post, i prawda jest taka że ludzie MUSZĄ mieć pieniądze na życie, bo na tym polega cywilizacja, po prostu, a wymogi co do jakości życia dyktuje tzw. pierwszy świat
  • Odpowiedz
obniżenie VAT'u do 15% stopniowo przez kolejne lata,obniżenie PIT'u,obniżenie podatku dochodowego,prywatyzacja NFZ, zaprzestanie przymusowego składkowania ZUS'u


@kryniow: przecież to skrajny korwinizm w porównaniu do mainstreamu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xetrov:
Nie wydaje mi się, nigdzie nie napisałem o kwocie wolnej 1mln/miech jak to chce Korwin. Czytaj ze zrozumieniem ,że stopniowe obniżanie czyli za x lat doszłoby to niskiego VAT'u natiomiast z roku na rok powinno się obniżać jakiekolwiek podatki zostawijąc więcej kasy dla obywateli. Jak chcesz znieść biedę socjalizmem i ustawą to śmiało( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czytaj ze zrozumieniem ,że stopniowe obniżanie czyli za x lat doszłoby to niskiego VAT'u natiomiast z roku na rok powinno się obniżać jakiekolwiek podatki zostawijąc więcej kasy dla obywateli.


@kryniow: no to przecież napisałem, realne obniżenie (bo znając przebiegłość obecnego rządu zrobiliby podstawową stawkę VAT 10%, ale tylko do zakupów na 100 pln rocznie, a reszta na 30%) jakichkolwiek podatków nie pasuje do żadnego ugrupowania mającego znaczące poparcie.

Zresztą nawet dryfując
  • Odpowiedz
@xetrov:
Polską rzadzą po prostu ludzie którzy nigdy nie powinni z rządzeniem państwa mieć do czynienia. System w obecnym stanie to kolesiostwo i krętactwo kolejnych rządów. Potrzebna zmiana ordynacji, wykorzystywanie siły roboczej jaką są Ukraińcy,pragmatyzm w działaniu,poprawa szkolnictwa i z roku na rok przekazywanie coraz więcej kasy obywatelom. Tyle generalnie...
  • Odpowiedz
@xetrov:
Ja nie rozumiem dlaczego nie powiela się sprawdzonych wzorców. Normalnie #!$%@?@# mnie bierze na to co się dzieje przez ostatnie 25 lat, nabudowali państwowych szkół zawodowych o śmiesznym poziomie w momencie gdy mamy źle wyedukowaną klasę średnią. Zadłużanie kraju na wszelkie możliwe sposoby, brak pragmatyzmu w organizowaniu mistrzostw,budowaniu lotnisk tam gdzie ich nie powinno być. Dodatkowo dopiepr@#anie polskim przedsiębiorcom np. podwyżając VAT w wigilie NO KUR gdzie ten zdrowy rozsądek.
  • Odpowiedz
nabudowali państwowych szkół zawodowych o śmiesznym poziomie


@kryniow: sposób na ukrycie ówczesnego bezrobocia, zobacz kiedy był szczyt tworzenia PWSZtów i jakie były wtedy statystyki.

Zadłużanie kraju na wszelkie możliwe sposoby


@kryniow: bo spłacać będą następcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktoś kto zdrowo myśli,dba o swoich rodaków to nie robi im kuku po przerwie światecznej z skarbówką odnośnie przeprogramowania kas fiskalnych


@kryniow: walka z wrogiem klasowym
  • Odpowiedz