Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy w wyborze laptopa. Na polu bitwy zostały mi dwa modele do wyboru:
- ASUS Zenbook UX410UA i5-7200U/14FHD/16GB/256SSD ~ 4100 zł brutto
- HP ProBook 440 G5 i5-8250U/14FHD/12GB/256SSD ~ 4300 zł brutto
Przede wszystkim, laptop nie będzie służył do grania. Głównie kodowanie, oglądanie filmów, prace biurowe. Najchętniej kupiłbym MacBooka Pro 13'', ale muszę zmieścić się w 3500 netto (4300 brutto). Myślałem też o MacBooku Air, ale niska wydajność i ten ekran... Zenbooka widziałem na żywo i nie przekonał mnie jakością wykonania. Nie znalazłem ProBooka w sklepach, ponieważ jest to świeżynka, ale z tego co czytałem to model 440 G4 miał raczej słabą matrycę. Obawiam się też throttlingu w i5-8250U.

Ktoś dorzuci swoje 3 grosze? @Pustulka : podpowiesz coś? :)

#szukamlaptopa #laptopy
  • 5
Przede wszystkim, laptop nie będzie służył do grania. Głównie kodowanie, oglądanie filmów, prace biurowe. Najchętniej kupiłbym MacBooka Pro 13'', ale muszę zmieścić się w 3500 netto (4300 brutto).


@muffy: Jeszcze wczoraj był t470p za 4549 zł, te w porównaniu do niego wypadają słabo. Rozważyłbym też thinkpada L470 za ok. 3100.
@Pustulka: Dzięki za odpowiedź. Mogłem wcześniej zapytać. :) A poleciłbyś coś innego niż Thinkpady? Wiem, że jest to marka sama w sobie, ale ich stylistyka mi wybitnie nie odpowiada.
@muffy:

Głównie kodowanie

Jak chcesz na tym dużo pisać to jedyny słuszny wybór. :P Może jutro coś ciekawego przecenią, ale też jakoś wybitnie bym się na to nie nastawiał.