Wpis z mikrobloga

Wczoraj oglądałem do trzeciej w nocy Ojca Chrzestnego II, nie wiem który to już raz. Może piąty, może dziesiąty. Naszły mnie #przemysleniazdupy Co się stało z kinem że obecnie zalewają nas same gówno filmy. To jest niesamowite że przez ostatnie X lat, nie widziałem żadnego dobrego, nowego filmu, który można by oglądać klika razy i za każdym razem czuć emocję, wpatrywać się w ekran z napięciem (mimo że zna się fabułę na pamięć), dostrzegać rzeczy których przez pierwsze kilka obejrzeń się nie widziało, podziwiać grę aktorską. Wszystko co aktualnie wypluwa kino, jest tragiczne, złe, fatalne w pojedynczych przypadkach, akceptowalne. Raz na klika wizyt w kinie nie czuje rozczarowania, ale nawet na torturach nie potrafił bym podać nazwy "nowego" filmu przez który warto skrócić sobie sen o 3 godziny, gdy pokazują go piętnasty raz w TV.
#kino #kinematografia #film #filmy
Pobierz tamto-to-tamto - Wczoraj oglądałem do trzeciej w nocy Ojca Chrzestnego II, nie wiem k...
źródło: comment_XATtH7rm4esuekuEkJ1fwVKt9bGk4ljb.jpg
  • 29
@tamto-to-tamto: No łał. Aktualnie kino to gówno bo oglądam same paściuchy od marvela.To albo kino-kino albo Marvel. Zdecyduj się.

W sumie to taki syndrom jak u słuchaczy pynk flojt czy kłin. Żyją w przeświadczeniu, że to niszowe zespoły choć sprzedały swoje płyty w rekordowych nakładach i wmawiają każdemu, że prawdziwej muzyki już nie ma.
@Gaya_Deguchi: tylko gdzie oglądać te wszystkie azjatyckie wyzwania? Tak rozrywka, to najlepsze określenie tego czego oczekuje od kina, nie szukam tam metafizycznych przeżyć, nie udaje że rozumiem Antychrysta Larsa von triera, bo nie rozumiem i klasyfikuje to jako antykino, jednocześnie, uważam że większość "amerykańskich" komedii można przestać oglądać już na etapie trailer'a. Nie mogę ci napisać, poleć mi komedię, albo kryminał, bo dawno już nauczyłem nie szukać się w ten sposób
@tamto-to-tamto: ale ja oglądam tez filmy z Europy, Ameryki Pd, Australii, coś ty się czepnął jednego kierunku
Antychrysta też nie rozumiem i nie lubię pseudoartystycznego bełkotu
np. hajpowany Mr Nobody to wg mnie straszna chała

nie wiem jak ocenia gimbaza, nie zwracam uwagi na ich oceny

dobre filmy z ostatnich 5 lat: Contratiempo, Desconocido, Ikari, No Escape, Kobieta w klatce, Łowcy bażantów, Wybawienie, Swiss Army Man, Train to Busan, Moonwalkers, Special
@tamto-to-tamto: blockbuster i mainstream z czasów, kiedy kręciło się dużo mniej filmów, choćby z takiego powodu, że kiedyś materiały i cała kwestia produkcji były dużo droższe. Teraz kręci się ogromne ilości filmów i w całym tym natłoku dużo trudniej jest znaleźć coś interesującego, wiele filmów przepada w karuzeli szybko zmieniającego się repertuaru, wielu brakuje kasy na promocję, a inne pozostają tylko w obiegu festiwalowym, a dystrybutorzy nie chcą ryzykować swoich pieniędzy
@tamto-to-tamto: Bzdura. Interstellar, Martian, Arrival, Ex Machina, Przełęcz Ocalonych, jest tego więcej. Listy Oskarowe zawsze mają po 2 - 3 zajebiste filmy. Wiadomo, że jest też i papka popkulturowa, ale #!$%@?, że nie ma dobrych filmów to ignorancja a nie stwierdzenie faktu.