Wpis z mikrobloga

@luxresh: Ma 50 metrów, udźwig 500 ton (ale nie wiem do jakiej wysokości), ogólnie monstrualna maszyna, kilka godzin zajęło samo zmontowanie go do kupy, bo tak jak pisałem do kompletu przyjechały jeszcze dwa tiry z przeciwwagami i paroma innymi dużymi częściami. Podobno kosztuje około 10 000 000zł, ale to jest informacja zasłyszana, więc nie wiem na ile prawdziwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Dusza_Jest_Chaosem udźwig jest podawany maksymalny ale w rzeczywistości jest zależny od ustawienia żurawia. Wystarczy wysunąć na maks wysięg i odrobinę go położyć i udźwig maleje bardzo znacznie. Nie wiem jak w tym konkretnym ale mój 18t w najbardziej niekorzystnym ustawieniu ma 4t udźwigu.
  • Odpowiedz
@wuju84: Tak podejrzewałem, że przy dużym wysięgu, udźwig mocno maleje, bo oni go ściągnęli, żeby wrzucił na środek dachu jakieś maszyny do klimatyzacji, które przyjechały po jednej na naczepie tira, więc strzelam, że ważą max po kilkanaście ton, ale żeby to władować na budynek, który te 20 metrów wysokości ma, on musi dość daleko sięgnąć.
  • Odpowiedz
@Dusza_Jest_Chaosem: firma tej pani ma siedzibę pod Poznaniem i to co jest na zdjęciu to średniak. Widziałem tam na placu kilka takich i wiele mniejszych. Ale ich największym jest chyba taki co jest szeroki jak dwa te zdjęcia i ma z 10 kół na stronę
  • Odpowiedz