Wpis z mikrobloga

Scenka rodzajowa
Miejsce akcji: tramwaj

Kanar: dzień dobry, poproszę bilet do kontroli
Facet: nie mam
Kanar: to proszę wyciagnac dokument
(Gościu wstaje)
Facet: nie będę nic wyciągał, zwariowalas kobieto?!
(Facet wysiadł na następnym przystanku)

Kanar: to na piechotę #!$%@? a nie bez biletu!
Facet: no przecież ide!

Kurtyna

I tak się powoli żyje na tej wsi
  • 31
  • Odpowiedz
Jaki z tego morał? Bądź patusem, wyzywaj ludzi, nie przejmuj się jak pani ci każe wyciągać dokumenty a będziesz tylko za to nagradzany.


@Achaa: w niektórych miastach jeżdżą z ochroną albo innymi bagietmajstrami i tak lekko nie ma :P
  • Odpowiedz
@KostekZgubina: Najzabawniejsze jest to stwierdzenie pewnych grup społecznych:

"Jakim trzeba być frajerem żeby bilety kupować, przecież autobusy są opłacane z kasy miasta i jakby nikt biletu nie kupował to i tak by jeździły", po czym pada komentarz na temat stanu technicznego i ogólnego "#!$%@? tu gównem jakby tego nikt nie sprzątał", "wyremontowaliby te autobusy albo nowe kupili z klimą, tak się jechać nie da", "tyle ludzi jeździ, a ciągle takie
  • Odpowiedz
@KostekZgubina: ostatnio też zauważyłem że menele na prośbę o pokazanie biletu odpowiadają formułką że nie mają domu i pieniędzy na bilet. Kanar automatycznie idzie dalej. W tym kraju opłaca się być pasożytem.
  • Odpowiedz
@Achaa: @KostekZgubina: Nah.
Po jakimś dłuższym czasie trafiła mi się kontrola biletów. Pokazuję bilet długookresowy (na 6 czy 12 m-cy).
Koles na to, że on jest nieważny.
WTF?
No nieważny od 3 miesięcy...
- NIEMOŻLIWE! I tu nawet nie wiem jakich argumentów użyłem w swoim monologu ale byłem tak przekonujący, że kanar mnie puscił tylko poprosił abym sprawdził później ten bilet bo może
  • Odpowiedz
@KostekZgubina: coś w tym jest Panowie. Ostatnio jadę MPK i kanar do mnie przypełza. Nic nie mówi tylko mi tą legitymacją przed mordą macha no to ja biorę telefon i dzwonię na ten numer (e-bilet) żeby mi potwierdzenie przysłali że mam bilet. Chwila mija a kanar do mnie chamsko jakbym był jakimś złodziejem "BILET ALBO DOKUMENTY I MANDAT!" ja do niego grzecznie że czekam na potwierdzenie. Potwierdzenie przyszło po około
  • Odpowiedz
@KostekZgubina u mnie w mieście jest kobieta-kanar która chodzi w ciężkiej kategorii wagowej. Jak stanie w drzwiach to żodyn nie wysiądzie, ba nawet mucha się nie prześliznie xD

@Trzesidzida to sie mowi ze ma duzy wspolczynnik uszczelnienia. Kiedys Jan Kaczmarek udzielal takiego wywiadu jako ochroniarz i tlumaczyl jak dziala duzy wspolczynnik uszczelnienia :)
  • Odpowiedz