Wpis z mikrobloga

Typ mi dzisiaj przerysował cały bok samochodu, pech chciał, że mam kamerę która zaczyna nagrywać gdy poczuje "wstrząs". Kierowca z miejscowości oddalonej o 100km został znaleziony i na nic nie dały jego przeprosiny. Furę będę robił w ASO z jego OC a on prawdopodobnie będzie musiał dla swojego ubezpieczyciela oddać pieniążki. czuję dobrze człowiek.
#polskiedrogi #polak #cebulaki
  • 59
@Crecha: U mnie proces likwidacji szkody trwał 1,5 miesiąca, co 5 dni chcieli mi zabierać auto. Za każdym razem trzeba było tłumaczyć na infolinii dlaczego nie mogą mi zabrać auta, ale koniec końców miałem przez cały czas samochód od nich.
@Crecha:

ubezpieczalnie dają auto tylko na kilka dni bo są #!$%@? którzy nie chcą eksploatować swoich aut za bardzo


w większości przypadków auta zastępcze są z wypożyczalni
@Crecha: również pracuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zależy, standardowo ubezpieczalnie zapewniają pokrycie kosztów na tydzień, potem zazwyczaj dają przedłużenie jeżeli jest potrzebne, były przypadki aut wypożyczonych na miesiąc i więcej. Ale czasami faktycznie w ogóle nie przedłużają.
@zolcix: ja pamietam przypadek ze za infinity fx90 czy jakoś tak daliśmy nowe mondeo i gościu miał 4 mc nasze auto, a i tak się sprawa się nie skończyła jeszcze..

Swoją droga gdzie dokładnie pracujesz ?
@Crecha: w jednej z największych wypożyczalni w Polsce. Jeżeli ubezpieczalnia nie przedłuży i klient nie chce oddać samochodu to uświadomienie go o ewentualnych kosztach wynajmu indywidualnego zazwyczaj daje największe efekty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zolcix: U nas jest tak, że dajemy na cały okres likwidacji szkody. Jeśli szkoda jest częściowa to dajemy do momentu naprawy auta ( w dniu odbioru auta z warsztatu, my odbieramy nasze), a jeśli szkoda jest całkowita to do momentu wypłaty odszkodowania na konto i od daty wpłynięcia pieniędzy na konto klientom przysługuje jeszcze 7 dni na korzystanie z auta zastępczego. Dodatkowo mamy dość spore stawki, bo od 200zł + 23%
@Crecha oddalem auto do aso na bezgotówkowa naprawe po kolizji, auto stalo 17 dni i nikt nie chcial odebrać auta (moze dlatego, ze to auto aso) a na koncowej fakturze wypisane były tylko 4 dni wynajmu