Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
Mam pytanie z dziedziny opon i felg. Chcę do swojego auta kupić felgi z nowego modelu i zastanawiam się czy będą pasować.
Obecna felga (stary model):
Rozstaw kół - przód:
1632 mm
Rozstaw kół - tył:
1586 mm
Osadzenie: 50,5mm (ET)
Zalecany rozmiar opon:
235/60 R18

Nowa Felga (nowy model):
Rozstaw kół - przód:
1668 mm
Rozstaw kół - tył:
1673 mm
Osadzenie: 55 mm (ET)
Zalecany rozmiar opon:
235/60 R18
  • 5
1673 mm


@Max3nium: Nowe felgi będą o 5,5mm bardziej schowane w nadkolu niż poprzednie, zakładając że szerokość felgi jest taka sama. (pierwszy raz widzę podane ET z dokładnością do 1 cyfry po przecinku o.O )
Tutaj: www.willtheyfit.com możesz sprawdzić sam.
@mm_fire: ale tak spytam przy okazji
Strona mówi mi że będą bardziej schowane i tyle. Narazie konsultowałem swoją propozycję z jednym ASO i sprzedawca powiedział mi że nie będą pasować bo już próbowali ale nie był w stanie sprecyzować dlaczego. Jutro zadzwonie do innego serwisu o zdanie ale póki co szukam jakichkolwiek informacji w internecie. Jedyną różnicą jest właśnie ET. Rozumiem że wymiar opon i felg nie wystarcza do całkowitej oceny,
@mm_fire:
@Luk21:
235/60 R 18 7,5 obie. A z ciekawości spytam - gdybym chciał swoją felgę ze starego auta włożyć do nowego to jest szansa ze by pasowała? Zgodnie z oryginalnym wpisem - zamienic stara na nowa w starym wozie a nowa na stara w nowym wozie.
@Max3nium: Pytając w ASO raczej nie uzyskasz odpowiedzi, Pan w koszuli sprawdzi w katalogu że felga nie widnieje w wyposażeniu danego modelu więc nie pasuje ;)
Jeśli zachowujesz rozmiar felgi (jej średnicę oraz szerokość) i opon to jedyne na co musisz zwrócić uwagę to właśnie ET. 5mm nie powinno Ci nic zmienić ani sprawić że będzie o coś ocierało, jeśli nie możesz tych felg przymierzyć przed zakupem to po prostu sprawdź