Wpis z mikrobloga

Mój znajomy szuka rozwiązań z #audio #naglosnienie, ale nie ma tu konta
"Hejże!
Potrzebuję rady w sprawie sprzętu audio multiroom. Chciałbym wyposażyć dom w bezprzewodowy system głośników, który będzie w stanie posiadać jak najwięcej z tych funkcjonalności:
1. Odtwarzać Spotify (Spotify Connect?),
2. Odtwarzać YouTube,
3. Być rozszerzalnym (możliwość dokupienia głośników),
4. W przyszłości możliwość podłączenia telewizora i korzystania jak z kina domowego,
(5). Możliwość podłączenia istniejącego systemu audio mile widziana, ale nie konieczna.

Jeśli chodzi o budżet to szukam systemu, który przy minimalnej kwocie będzie spełniał te założenia (jakość muzyki jest ważna, ale nie jestem audiofilem), a zakup odbywać się będzie pojedyńczymi elementami. Liczę na wydatek rzędu 1-2k na początek.

Na co do tej pory trafilem:
1. Sonos - brak youtube, żeby podłączyć do TV wymagany jest drogi soundbar,
2. Chromecast, cast-enabled - brak obsługi TV.
3. JBL Connect - mało urządzeń na raz, brak obsługi TV.

Napotkałem się jeszcze na stare rozwiązanie Samsunga, które mnie zainteresowało, ale nie udało mi się go scharakteryzować.

Czy ktoś z Was ma jakieś pomysły lub doświadczenia? Jeśli jakieś założenie jest nierealizowalne, dajcie znać. Nie odrzucam definitywnie systemów, na które trafiłem do tej pory.
Z góry dzięki "

Jeżeli ktoś z Was robił coś podobnego to dajcie znać, przekażę
  • 1
@Pitzonik: Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba jednak zakup amplitunera, w cenie ok 1,5 k dostaniesz wszystko czego potrzebujesz.

-Spotify
-youtube przez MHL (bezprzewodowe przenoszenie obrazu z tabletu lub telefonu na ekran telewizora)
-multiroom
-no i oczywiście kino domowe