Wpis z mikrobloga

No siemaneczko Mirabelki. Jakiś czas temu pytałam Was o dobrą, kolorową paletkę w przystępnej cenie. Została mi polecona firma Coastal Scents - znalazłam tam sobie paletkę 88 Original Palette, którą zamówiłam prosto z USA, od producenta (ogólnie droga wysyłka, ale była jakaś promocja i wszyło mi, że przesyłka w cenie), zapłaciłam jakieś 76 PLN.
Czekałam na wysyłkę 4 tygodnie (po ludzku - miesiąc) nim przyszła. Cała i zdrowa i w paczce gratis - olej kokosowy z masłem shea. Spoko.
Poniżej będę często odnosić się do marek, które znam i używałam - głównie Zoeva, MUR oraz Sleek (o cieniach z sephory z litości nie wspominam)

Co o nich sądzę?

Fajnie napigmentowana, dość różnorodna kolorystycznie paletka z podziałem na maty oraz perłowe/brokatowe cienie. Dobra dla osób, które tak jak ja, mają już jakieś doświadczenie, ale nie chcą kupować droższej paletki z dziwnymi kolorami.
Jeden z kolorów, który srogo mnie zawiódł zaznaczyłam kółeczkiem - nieważne jak go aplikuję i tak zamiast ładnie się rozcierać to kolor się przemieszcza z jednego fragmentu na drugi i zostawia puste "placki".
Nie testowałam też jeszcze ich wszystkich - zupełnie nie mam pomysłu co zrobić z tymi żółtymi i kanarkowymi cieniami, plus rano jak wstaję, to wolę do pracy użyć sprawdzonych metod i kolorów, niż ryzykować, że coś pójdzie nie tak. Jeszcze trochę zabawy przede mną, ale wydaje mi się, że do codziennego makijażu też się spokojnie nada - kiedyś to sobie sprawdzę.
Maty są dość suche, ale nie na tyle, żeby źle się z nimi pracowało.
Brokaty są mega ładne i aplikuję je czasami na sucho (subtelny efekt), ale zdecydowanie chętniej na mokro - uzyskuję wtedy efekt metalu na powiece :)
Jeśli chodzi o trwałość to aplikowane na bazę (Golden Rose w tym momencie) lub Color Tattoo 24 ładnie się "przyczepiają" i wytrzymują spokojnie 8 - 12 godzin nim zaczną się zbierać w załamaniu powieki, a mam z tym ogólnie duży problem. Nie testowałam ich bez żadnego przygotowania powieki - tak samo jak nie aplikuję w ten sposób żadnych innych cieni.
Oczywiście zależnie od tego czy przypudruję powiekę z bazą czy nie to uzyskuję albo mocniejszy kolor, ale trudniej się blenduje, albo łatwiejsze blendowanie i nieco subtelniejszy efekt. Z czego pisząc "nieco" mam na myśli naprawdę niewielką różnicę - zdecydowanie łatwiej mi się operuje cieniami jak przypudruję bazę/color tattoo 24.
Największa ich zaleta ogółem - mało pylą, mało się osypują, ale trochę im brakuje do konsystencji, jaką znam z Zoevy. Dla mnie mocne 7/10.

Poniżej ciekawostki

Nie kłamali mnie, jak ostrzegali, że cienie barwią pędzle - wszystkie, których używałam z nimi nabrały kolorów ( ͡° ͜ʖ ͡°) - część spiera się łatwo (brązy i o dziwo czarny), ale taki zielony czy niebieski to zapomnijcie - pędzel już się zabarwił - nie wpływa to na jego użytkowanie, nie przekłamuje kolorów innych cieni, jest po prostu w innym kolorze niż oryginalny.

Te pokruszone cienie to efekt upadku z biurka - powiem Wam, serce miałam w gardle jak to zobaczyłam, ale okazało się, że tylko dwa cienie poszły - będę próbowała je ratować za jakiś czas, na razie nie chcę się w to bawić.

Nie mam porównania z Juvia's place ani z Morphe czy BH Cosmetics - do tej pory używałam głównie Zoevy (z tych "lepszych", bo oprócz tego MUR i Sleek - od nich paletka jest dużo lepsza :P ), jak pobawię się nią dłużej, to może skuszę się na jakąś konkretną z wyżej wymienionych, ale zachęcam Was do porównań jeśli macie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po co ją kupiłam? Żeby wypróbować różne akcenty kolorystyczne i do "zabawy".

Aha. Zapach - o ile Sleek i MUR są pachnione (zżynka z too faced jeśli dobrze pamiętam), a Zoeva jakoś nie ma mocnego aromatu, to ta paletka pachnie farbkami plakatowymi xD i to na tyle mocno, że w trakcie makijażu to czuję, potem w ciagu dnia jest już spoko.

Swatche wrzucę w komentarzach za jakiś czas, bo mi się w trakcie robienia zdjęć wyładował telefon - co prawda nie wszystkie, ale chciałam pokazać te perłowe i porównanie do kilku kolorów z Mixed Metals Zoevy

Przykładowe makijaże sobie podaruję póki co - absolutnie nie umiem zrobić sobie zdjęcia, żeby nie wyglądać jak derp ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wołam też @scharlottka

#kosmetyki #mirabelkipolecajo #makijaz #mirabelkiniepolecajo (ten tag, gdyby ktoś uznał, że 80 zł za 88 cieni w jakości jaką opisałam to nie dla niego)
StaryZdzich - No siemaneczko Mirabelki. Jakiś czas temu pytałam Was o dobrą, kolorową...

źródło: comment_8fVAzpmi5G6Ib5YfbeXulo1Bf0XHqqZt.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@StaryZdzich: coś pięknego (ʘʘ)
Baw się, makijaż po to jest :) ja mam trzy paletki i to z tych takich standardowych, a i tak miną wieki zanim je zużyje, a ta wygląda całkiem kusząco ʕʔ Jak te zielenie się prezentują? Testowałaś już może?
  • Odpowiedz
@Barb00629: testowałam te dwa najciemniejsze z brązami - fajny alternatywny makijaż, nawet poszłabym tak do pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@parowkigotowane: dobrze mi się z nimi pracuje, to moje pierwsze "lepsze" cienie - jak mi się skończą i kupię inne (czaję się na morphe albo nablę), to może zmienię zdanie
  • Odpowiedz
@StaryZdzich: ja cały czas myślałam ze to ze mną coś nie tak, potem się zorientowałam ze musieli niezłe popłacić jutuberkom i blogerom za taka promocje... jak kupisz lepsze to poczujesz różnice. :p
  • Odpowiedz
@parowkigotowane: póki co odczuwam przeskok po Sleeku ( ͡° ͜ʖ ͡°) coś polecisz oprócz tych, które wymieniłam ale w podobnej kategorii cenowej? Anastasia Beverly Hills?
@roko_ko: widzisz, a koleżanka wyżej mówi, że zoeva nie jest dobra ( ͡° ʖ̯ ͡°) co do "paleciska" - uznałam, że mam beże i brązy i mam ochotę na jakieś szalone kolory, żeby cena/jakość była
  • Odpowiedz
ja cały czas myślałam ze to ze mną coś nie tak, potem się zorientowałam ze musieli niezłe popłacić jutuberkom i blogerom za taka promocje... jak kupisz lepsze to poczujesz różnice. :p


@parowkigotowane: to niestety 100% prawdy. Widać czasem masowy bum na jakis produkt wsrod youtuberek. A z zoeva to jest smieszne, bo ostatnio jest zatrzesienie filmikow, gdzie mowia, ze jest przereklamowana i polecaja morphe-
jakby pol yt zmienilo zdanie o
  • Odpowiedz
Recenzje na wizazu:
Olitta- 7 recenzji
Izu85- 4 recenzje
Kate- 3 recenzje
Minikotek- 1 recenzja, konto zalozone tylko po to, by zrecenzowac paletke Morphe ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@StaryZdzich: ja tam najbardziej lubię Morphe juvias i i Too faced. Zawsze jak nie jestem pewna biorę te i się nie obawiam. I chyba je najczęściej używam na klietknach tez. Anastasie mam w domu ale nie mam tych fwoch najnowszych
  • Odpowiedz
@parowkigotowane: ja slyszalam, ze potrafia blendowac sie w 1 kolor jak naked ud i ze niektore cienie, choc inne w opakowaniu, na powiece sa nie do odroznienia. Mysle jeszcze o lorac pro matte , podobno sa takie kremowe, ja nie lubie takich, ktore daja na powiece suchy kredowy efekt jak inglot np.
  • Odpowiedz
  • 1
@Pomeranian no właśnie, ale ta zoeva nie jest taka zła przecież. Zresztą, nie będę teraz kupować paletki bo się jutuberki na morphe rzuciły xD za miesiąc znajdą coś innego już pewnie
@parowkigotowane too faced pachnie i wolę nie ryzykować. Juvia's się boję, że sobie krzywdę zrobie :D a słyszałaś coś o Neve albo Nabla?
  • Odpowiedz
@Pomeranian: No tak, są bardzo podobne. Dlatego to już dla profesjonalistów. I taka ta marka była na początku. Inglot ma różne formułacje, właśnie ja lubię ta sucha, niestety jak wypuścili kolekcje what a spice ? To jest strasznie mokra i robi plamy:/ albo może to ja nie umiem nimi malować. W tej kolekcji what a spice te dwa ciemne brązy takie są właśnie. Dwie różne formułacje. A tak to cienie
  • Odpowiedz
@StaryZdzich: właśnie masz racje. Co miesiąc coś nowego maja w obrotach. Ciekawa jestem ile one tego zużyją? Tylko zobaczcie, co miesiąc nowi ulubieńcy, a one maja już opinie wyrobiona. Strasznie mnie to wkurza, ja czasami po pół roku potrafię zmienić zdanie na temat jakiegoś produktu, bo skóra inna, bo upodobanie inne, czasami inne światło XD kiedyś napisałam komentarz pod jednym z filmów prwnej bardzo popularnej jutuberki czy ona się nie
  • Odpowiedz
@StaryZdzich: @Pomeranian: Sory ze was tak wołań mam wolny poranek XD jeszcze mi się przypomniało. Pamiętacie hype na huda? Jej pierwsza paletę? Jak rlm mówiła ze maty są złe a folie takie sobie, zmalowana mówiła na odwrót, Ada grotkowska tez, Hania znowu powiedziała razem z maxineczka ze lubią cała paletę XD dlatego ja wole sama kupić i nikim się nie kierować, bo to jest śmieszne..
  • Odpowiedz
@parowkigotowane: pamiętam hype na wszystko od ostatnich 6 miesięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) do morhpe przekonuje mnie to, że taka Nikkie ciągle ich używa od czasu do czasu. A co do pozostałych jutuberek i blogerek to one podobno to potem rozdają i tak po koleżankach i rodzinie te produkty. W sumie mogłyby o tym wspomnieć i ich opinie zawrzeć, ale pewnie maja jakiś tam kontrakt i
  • Odpowiedz