Wpis z mikrobloga

Był wpis na temat normalnych gejów i nie narzucania innym nie-hetero swoich poglądów na to jak "prawidłowo" być gejem, ale zniknął, więc może przytoczę dane, które tam wstawiłem:
Badanie na grupie 1632 obywateli Wielkiej Brytanii z 2015 roku. Wyniki są takie, że:

8% społeczeństwa ogółem jest na skali gdzieś pomiędzy bi lub homo, w tym 13% mężczyzn i 5% kobiet, takich osób jest 14% wśród respondentów z przedziału wiekowego 18-24 lat.

Oczywiście to ostatnie to raczej nie wynik tego, że młodzi ludzie "stali się" gejami/lesbijkami, tylko pewnie po prostu nie boją do tego przyznać przed samym sobą ale i przed innymi, nawet jak ankieta jest anonimowa.

Polska nie powinna jakoś strasznie od WB pod względem tego jacy są ludzie odstawać, bo skłonności homoseksualne nie są nabyte, a wrodzone. Jedynie kiedy jest się bi to można nie mieć okazji się przekonać o tym i dlatego uważać za hetero.

A niektórzy i tak powiedzą, że homoseksualistów jest 1% i to nic nie znacząca mniejszość. No pewnie, bo te pozostałe 7% zapewne nie chce stawać publicznie na marszu pod szyldem swojej orientacji, bo i po co? Takie rzeczy się w Polsce źle kojarzą, więc lepiej się nie wychylać i przed dalszymi znajomymi oraz np. kolegami z pracy udawać, że się jest hetero. A i jak ktoś młody, to i najlepiej przed własną rodziną, bo można skończyć wyrzuconym z domu.

#lgbt #homoseksualizm #neuropa #4konserwy
R187 - Był wpis na temat normalnych gejów i nie narzucania innym nie-hetero swoich po...

źródło: comment_mR681ZODCLbGlFqoYeJWdXXeTx5OeG8W.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@KnightNostalgia: Skrót myślowy. Normą jest bycie hetero, więc chodziło mi o kogoś, kto się zachowuje i ubiera tak, że nie widać po nim, że jest gejem (no chyba, że będzie z partnerem).
Bo chyba nie zaprzeczysz że istnieją takie osoby, na które wystarczy spojrzeć i posłuchać chwilę, by mieć niemal pewność, że nie są hetero ;)

@darosoldier: W badaniu, które wstawiłem "no sexuality" zadeklarowało 1% osób
  • Odpowiedz
@R187 Jeszcze jestem w stanie zrozumieć Januszy z Polski B którzy mówią rzeczy o "nieobnoszeniu się", bo w końcu TVP robi im wodę z mózgu i wmawia, że gej to ktoś kto nosi różowe stringi bez żadnych spodni na nich. Ale normalni ludzie którzy wiedzą jak wygląda prawda, nawet z pierwszej ręki bo sami są mniejszością seksualną mówiący "masz żyć w tej szafie bo inaczej to się obnosisz, a w ogóle to
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KnightNostalgia: Wszystko się rozbija o definicje. Ze słownika PWN:

normalny

1. «taki, jaki powinien być»

2. «najczęściej spotykany»

3. «zdrowy psychicznie i fizycznie»

4. «mający wszystkie przypisane sobie cechy, typowy.


Definicja 1. bardzo subiektywna
2. Najczęściej spotkani mężczyźni są hetero
3. To najczęściej będzie prawda, ale tu orientacja nie ma za wiele do rzeczy
4. No jeśli chodzi o cech geja z punktu widzenia "technicznego", to też będzie prawda

Niemniej słowo
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MinnieMouse0: Ostracyzm ostracyzmem, ale chyba lepiej guza nie szukać, czyż nie? Albo trzeba się bedzie przeprowadzić do okolicy bez takich osób, czyli zapewne jakieś nowe ogrodzone osiedle, tylko ile osób na to stać?

No i dalej pozostaje kwestia rodziny.
  • Odpowiedz
Polska nie powinna jakoś strasznie od WB pod względem tego jacy są ludzie odstawać, bo skłonności homoseksualne nie są nabyte, a wrodzone.


@R187: odstawać jednak może, ze względu na proces migracji — ludzie nie-heteroseksualni będą raczej emigrować do krajów bardziej im przyjaznym niż mniej. W przypadku krajów o dużym procencie imigrantów, w tym i Wielkiej Brytanii (13,6% w 2015 roku), może to zaburzać dane.
  • Odpowiedz