Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, mam pytanie. Może będzie głupie, tego nie wiem. Na pewno czasami są głupsze ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Kiedy wejdzie LN to opłaty się zmniejszą, no ok fajna sprawa, wszyscy czekamy. Jeśli opłaty się zmniejszą to górnicy będą dostawać mniejsze wynagrodzenie, bo nikt nie będzie chciał przesyłać btc w blockchainie tylko poza nim. Górnikom zostaje sama nagroda za blok czyli jeśli dobrze pamiętam 12,5 btc. W takim razie czy nie jest trochę podejrzane te długie wprowadzanie LN (testują i testują a końca nie widać)? Co jeśli górnicy nie zgadzają się na jego wprowadzenie? Okazałoby się, że mamy niezłą decentralizację. Czy po wejściu LN będą musieli dopasować trudność kopania? A może nie będzie już górników? Zostaną tylko Ci co kopią po nagrodę za blok. Jeśli tak to przed wejściem LN byłby wielki strajk największych kopalni i jakie kolwiek przesyłanie btc stałoby się niemożliwe.

Takie głupie przemyślenia swierzaka, więc jakbym coś pokręcił to wszystko przyjmę na klatę. Jednak myślę, że aby btc mógł się przyjąć to jest potrzeba łatwego zrozumienia co się z nim dzieje i będzie działo w najbliższej przyszłości.
#kryptowaluty #bitcoin #blockchain
  • 10
@Luszian: Tak to moze wyglada, przeciez gornika nikt nie zmusza do pozostania w sieci, wiec ilosc gornikow sie zmniejszy, wiec i trudnosc spadne, i to co zwiazane z kopaniem.

Gornik dalej dostanie 'blok' i fee, z tym ze odpowiednio mniejsze. Po wykopaniu ostatniego bloku fee bedzie sie zwiekszac do takiego poziomu zeby byl 'sprawiedliwy' w stosunku do wysylajacego, jak i gornika ktory bedzie wkladal tranzakcje na blok.

Ale jest spora szansa
@mars10 @BlazonedWalls ale pytanie w takim razie czy przed przejściem na LN górnicy nie uciekną z btc co gwałtowanie załamie kurs bo nie będzie możliwości przesłania btc. Po samym wprowadzeniu rozumiem, że cena może wzrosnąć bo to znacząco poprawia możliwości bitcoina jako cyfrowej waluty. Nie chcę siać jakiejś teorii spiskowej ale czy LN na prawdę potrzebuje, aż tylu testów, czy to po prostu największe kopalnie blokują jego wdrożenie szantażując, że przesuną moc
czy to po prostu największe kopalnie blokują jego wdrożenie szantażując, że przesuną moc obliczeniową koparek na inne krypto? Jeś


@Luszian: kopalnie nie mają nic co gadania w sprawie wprowadzenia LN, to się robi poza łańcuchem a też otwierające kanał wyglądaja chyba jak inne
@zsmtop niby nic do gadania nie mają ale bez nich żadnych bitcoinow w tej chwili nie prześlesz, więc co zrobisz gdy nie będzie kopalni bo zaczną sabotować btc a LN nie zostanie jeszcze wprowadzone? Przykład miałeś ostatnio, chociaż to była tylko chwilowa sytuacja
@Luszian: ciężko było by sabotować, to wygląda jak tranzakcji nie LN. A sa planowane chyba dalsze ulepszenia prywatne iż miner nie będzie wiedział za bardzo co przerwa

Zresztą nie ten to inny i już.