Wpis z mikrobloga

#krakow #praca #pracait
Cześć mirki, już nie jeden raz mi pomogliście. Mam nadzieję że teraz ktoś z was też będzie miał taką możliwość. Czy znacie kogoś kto mógłby dać mi pracę?

Najpierw kilka zdań o mnie. Trochę potrafię – znam na poziomie średnio zaawansowanym c/c++, perla, troszkę basha, liznęłam baz danych i matlaba oraz statistice. Dobrze znam linuxa tak przy okazji, o oczywistościach jak git, oop i tak dalej nawet nie wspominam. Chciałabym pracować w analizie danych i byłabym w tym dobra. Lubię to robić. Ale inne rzeczy na które pozwalają moje umiejętności też mnie interesują.

Ogólnie sprawa wygląda tak – potrzebuję tej pracy. Bardzo. Rozszyłam CV na juniora już od jakiegoś czasu ale bez skończonych studiów(muszę z powodów osobistych prace podjąć w ich trakcie, dam jednak radę pracować nawet na cały etat, preferowane 3/5) ani doświadczenia to jakoś nikt nie jest mną zainteresowany.

Czekać do sezonu stażowego tez nie mogę a przy moim zdrowiu gówno-praca fizyczna w sklepie/czymkolwiek niestety odpada.

Czy ktoś z was może mi jakoś pomóc?
  • 26
@Axoi: Skoro studia nieskończone możesz spróbować QA, oni z pocałowaniem ręki przyjmą ludzi którzy potrafią włączyć komputer za trzecim razem.
@Axoi: No rozumiem, ale teraz bierzesz nazwy firm, wysyłasz CV, piszesz na jakie stanowisko (to ważne) i czekasz kto odpowie :) tylko dopracuj CV.

A co do QA - jak 3 miesiace temu wrzucaliśmy ogłoszenie gdzie nie było wpisane wymagane doświadczenie na testera, to przyszło ponad 400CV'ek :) w tym momencie rynek testerski jest przesycony juniorami.
@plushy: Umiem za pierwszym. :D Ale co mi z tego jak nie znajduję ogłoszeń?


@Axoi: Wpisz sobie w Google "Miasto" + "Branża" i patrz po stronach firm, mało znam firm które nie szukają ludzi.
A co do QA - jak 3 miesiace temu wrzucaliśmy ogłoszenie gdzie nie było wpisane wymagane doświadczenie na testera, to przyszło ponad 400CV'ek :) w tym momencie rynek testerski jest przesycony juniorami.


@diarrhoea: No niby tak, ale znaleźć kogoś na stanowisko testera kto potrafi obsługiwać komputer i nie chce zostać programistą jest ciężko.
@plushy: Nie jest ciężko ani trochę. Wręcz przeciwnie. Chętnych na stanowiska (w samym tylko Krakowie) juniorskie są setki. Ludzie po kursach testerskich za kilka koła itd.

Niestety/na szczęście zajmuję się też rekrutowaniem i wiem, jak wygląda rynek.
@plushy:
Zależy czy szukają kogoś z doświadczeniem/umiejętnościami czy juniora, który poczytał na testuj.pl artykuły, że każdy może być testerem i poczytał książkę ;)

B. ciężko jest o pracę jako junior, za to z doświadczeniem 1 roku można, jeżeli tylko się trochę ogarnia, zarabiać 9-12k netto (na rękę, nie b2b).
@plushy: Poleć i mnie, jestem szybko uczącym się juniorem! Jesli to tylko Kraków. :)

Po miasto+branża szukam, ale znalezienie pracy dla juniora jest bardzo, bardzo trudne.
@TaoHosts: Niestety, z paru względów nie mam możliwości relokacji. (w tym studia, na część z zajęć muszę chodzić, niewielką ale jednak a nie chcę rezygnować)

Musi być Kraków. :( Wiem że w warszawie jest dużo więcej ofert.
@plushy: Chyba po prostu źle szukam, nie znajduje dużo juniorów. :P Ale szukam pierwszy raz, muszę nabyć tę umiejętność. Szybko.

(tak, widziałam jakieś trzy razy więcej ofert dla juniorów w Warszawie)
@Axoi: Pytanie, na ile faktycznie znasz C++. Jeśli nie masz przynajmniej dwóch lat doświadczenia, to obstawiam, że nie jest to poziom średnio-zaawansowany, a bardziej solidne podstawy. Ale zdecydowanie bym szukał pracy, a nie stażu. Uderzaj do:
- Nokia
- Motorola
- LuxSoft
- Intive
- Akamai
- Sabre
- UBS

Dodatkowo śledź na bieżąco:
- NoFluffJobs.com
- Crossweb.pl
- Bulldogjob.pl

No i koniecznie załóż ładne konto na Linkedin.