Wpis z mikrobloga

Komiczne są reakcje na 3 odcinek The Last Of Us w pewnych ciemnych miejscach internetu, m.in. na wykopie xD

Biorąc pod uwagę zgodne zachwyty krytyków i większości widzów, upatrywałbym negatywne głosy w:

1. Oczywiście w homofobii. Jeżeli ktoś jest tak niepewny swojej tożsamości seksualnej, ma tak słabą psychikę, że reaguje wręcz histerycznie na widok osób homoseksualnych w serialu, to jest przypadek do leczenia. No ale mamy internet, każdy się może wypowiedzieć :)

2. W niskim kapitale kulturowym niektórych widzów. Jeżeli mało się czyta i ogląda, a głownie gra w hehe gierki, przez co oczekuje się głownie fajnych scen walki z grzybowymi potworami, to tak, ten odcinek rozczaruje. Taka osoba nie dostrzeże niuansów tej historii. Jej korzeni rodem z antycznego dramatu. Jej uniwersalności i bezpretensjonalności. Pewnie nawet seriali HBO za bardzo nie zna, chociaż takie wątki obecne są w serialach tej stacji od 30 lat. Ponadto taka osoba nie rozumie czym jest adaptacja i chce dostać to samo, co miała w gierce, zamiast cieszyć się tym, że jej twórca (który przecież przy serialu pracuje), rozszerza i poprawia swoje uniwersum.

No ale można się tylko pośmiać z tego, że w 2023 roku kogoś oburzają jeszcze geje na ekranie xD Szczególnie w historii która pokazuje, że niezależnie od płci i orientacji seksualnej można znaleźć cel i satysfakcję w drugiej osobie, przez co życie jest może trochę straszniejsze, bo mamy się o kogo bać, ale jest też dużo, dużo bardziej satysfakcjonujące.

#thelastofus #tlou #hbo #seriale
  • 76
mało się czyta i ogląda, a głownie gra w hehe gierki,


@NieBojeSieMinusow: hehe te gierki hehe. Przypomnij mi, na podstawie czego powstał ten serial, bo nie kojarzę żeby to była to jakaś lektura szkolna. Hehe.

Ponadto taka osoba nie rozumie czym jest adaptacja i chce dostać to samo, co miała w gierce, zamiast cieszyć się tym, że jej twórca (który przecież przy serialu pracuje), rozszerza i poprawia swoje uniwersum.


@NieBojeSieMinusow:
@NieBojeSieMinusow:

W niskim kapitale kulturowym niektórych widzów. Jeżeli mało się czyta i ogląda, a głownie gra w hehe gierki,

Gracze to w większości debile o niskim potencjale intelektualnym, jak dostali wielowątkową i niejednoznaczną historię w The Last of Us Part 2 to wysyłali życzenia śmierci do twórców, bo historia odbiegała od sztampy zło kontra dobro. Graczowi trzeba po prostu dać mesjanistyczną historyjkę z masą akcji i będzie szczęśliwy, nie ma sensu
  • 144
@s---k
Ale wiesz, że w grze Bill też był w dosyć oczywisty sposób gejem i miał relacje z Frankiem? Wiesz, że przy serialu pracuje autor historii której teraz z kolegami gatekeepujesz i to on wprowadza zmiany we własnym uniwersum? XD Potworne te Wasze fikoły, a puenta taka jak każdy widzi - homofobia to straszna choroba.
@Kubilaj_Chan:

nachalna propaganda wciskana nam do porzygu


twoja percepcja. ja wszędzie gejów nie widzę :) zresztą jak można propagować orientację seksualną, wtf xD to nie jest nowy szampon do włosów

@s---k

hehe te gierki hehe. Przypomnij mi, na podstawie czego powstał ten serial, bo nie kojarzę żeby to była to jakaś lektura szkolna. Hehe.


no gry, co w związku z tym?

no to czym jest adaptacja? Zmienianiem całkowicie historii? Z, hehe,
@wuju84:

ale kwiik homofobia bo ludzie wytykają wciskanie na siłę wątku do serialu. lecz się.


no homofobia, bo:
1. było w grze,
2. przy serialu pracuje twórca gry,
3. homoseksualizm w 2023 r. to zupełna norma dla cywilizowanych osób, oburzyć to może tylko jakąś dzicz xD

więc napisanie że wątek jest "na siłę" czy jest "propagandą" to żadna merytoryczna krytyka, a zwykłą homofobia i intelektualna bieda
@NieBojeSieMinusow: Mi się póki co podoba to jak się rozwija ten serial. Podoba mi się, że wątek romantyczny zmieścili w jednym odcinku a nie jak w przypadku The Walking Dead gdzie się ciągnął przez cały sezon poprzeplatany z innymi wątkami. Zapewne odcinek poświęcony temu jak Ellie została ugryziona będzie pokazany w podobny sposób.

Jako ekranizacja gry też jest spoko, jednak całą grę mamy 2 główne postacie, które głównie walczą z grzybami
@NieBojeSieMinusow: a jesteś w stanie zaakceptować fakt, że może kogoś znużył ten odcinek? Zmarnowano potencjał, bo spotkanie z Billem w grze było niezłe, docinki, akcja, pierwszy purchlak, relacja Ellie - Bill. Dla mnie wątek Billa i Franka można było zamknąć w 15-20 minutach, wynudziliśmy się z partnerką, później jeszcze pokazałem jej kilka scen z tej części gry.
I dla jasności, nie mam nic przeciwko odchodzeniu od gry, tak samo podobało mi
@NieBojeSieMinusow: odcinek i historia świetna. Fajnie, że rozbudowali historię Billa i Franka, która była tylko lekko zarysowana w grze. Natomiast mam wielkie ale. Chodzi o to, że serial jest ograniczony do 8 odcinków, więc nie wiem, czy jest czas by wrzucać filler i czy nie będzie to kosztem dwójki głównych bohaterów.
@Kubilaj_Chan: w tej "nachalnej propagandzie" nie chodzi o to, żeby konwertować ludzi na inne preferencje, ale o to, żeby ludzie, którzy urodzili się homoseksualistami, mogli czuć się swobodnie i bezpiecznie z czymś na co nie mają wpływu. Żeby nie demonizować, nie budować chochoła, który porywa i gwałci dzieci, ale pokazać dużej części społeczeństwa, że niczym się od siebie nie różnimy.
Ale odkryciem roku jest dla mnie Yellowstone (paramount+) z Costnerem, daję mu 9.5/10


@Kubilaj_Chan: jeśli dopiero zacząłeś oglądać to rzeczywiście może się podobać. Ja już w 5. sezonie jestem zmęczony tym serialem i nie zawaham się wyrzucić tego z siebie:
- denerwujące historie. Wiecznie coś się przytrafia Kayce i jego żonie albo dziecku. Zawsze coś (spojlery z różnych sezonów):


itp itd
- jeszcze te ich idiotyczne rozmowy i rytuały typu pół