Wpis z mikrobloga

@Pirzu: wiesz, doświadczenie czy gadanie dzisiaj nic nie znaczy, mało kto już wierzy drugiej osobie na słowo. Widać to po recenzjach Oneplus 5, gdzie nikt tego telefonu nie chce, bo każdy recenzent go zgnoił, a wg mnie jest dużo lepszy i funkcyjny niż S8. Ale też napiszę, że to moje doświadczenie. Ostatnio obejrzałem recenzję jakiegoś ziomka Kuba Klawiater czy coś takiego i chciał być fajny to nawet nie wiedział, że druga
@Pirzu: że niby ociężałe MIUI jest szybsze od Oxygena, w którym OP kombinował jak przyśpieszyć standardową animacje otwierania apki względem czystego Androida xD Nie wiem jak ty to porównywałeś, ale chyba ilość apek odpalonych w tle nie za bardzo się pokrywała :)
@Neaopoliti: Z doświadczenia zebranego z tymi dwoma telefonami - Mi6 po 3 miesiącach działało ciagle szybko gdzie Op5 na chowaniu aplikacji miał "muł-laga". Mi6 szybciej i sprawniej też pomiędzy aplikacjami się przemieszczało niż OP5. Aparaty? Oba są dalekie od Samsunga/HTC/Apple. Podwójny aparat to chwyt marketingowy i zapchaj dziura w dziale technologii - żaden podwójny aparat nie jest idealny i w każdym drugi obiektyw praktycznie działa tylko w dobrych warunkach oświetleniowych.
Każdy
@Erus: Mówię tylko o moich subiektywnych odczuciach podczas korzystania z tych dwóch telefonów. Rozumiem, że mówisz to co wyczytałeś w internecie a nie to, czego doświadczyłeś?


OP najwięcej czasu traciło w moich testach na chowaniu się apek i przy ich odpalaniu. Po prostu tak jakby tłusty amerykanin miałby Ci podać łyżeczkę a później usiąść ponownie.
@Pirzu: opinie opieram głównie na użytkowaniu 1+5, a wcześniej S7e oraz masa filmów na youtube małych youtuberów, nie typu Klawiater czy inni pseudoznawcy. Bardzo dużo w przypadku 1+5 jest kanałów Indyjskich i w dodatku po angielsku. Aparaty w każdym flagowcu są dobre jak porównujemy za dnia, chyba, że lubisz na TV, telefonie czy monitorze powiększać zdjęcia i szukać różnic. Różnice przy normalnym przeglądaniu zdjęć będą widoczne tylko przy słabym oświetleniu. Tak
@Neaopoliti: Ja jestem mały czy pseudoznawca?
5 minut opóźnienia mają.
W ciągu dnia też są zauważalne różnice między Op/Samsungiem - szczegółowość jest dużo gorsza a także (co jest b.ważne - dynamika fotografii). No i jeszcze autofocus :) Samsung ma najlepszy software aparatu czy tego chcesz czy nie. Już nie wspominam o diametralnej różnicy w kręconych filmach, tylko o samych zdjęciach. Doświadczenia po prostu nie kupisz - je można tylko zdobyć, widać