Wpis z mikrobloga

Spora część osób poczuła się mocno urażona tym oto obrazkiem. Więc pragnę je z tego miejsca przeprosić i oznajmić, że w żadnym przypadku nie było moją intencją naśmiewanie się z ludzi chorych na celiakia.

Według kościoła katolickiego zachodzi Transsubstancjacja w ciało Chrystusa. Jest to jedną z podstaw wiary Katolickiej.

Doktryna transsubstancjacji zakłada, że przemiana chleba i wina jest trwała, to znaczy po skończonej mszy pozostają one ciałem i krwią Chrystusa; dlatego konsekrowane hostie przechowuje się w tabernakulum. Wiara w to znalazła wyraz w katolickim kulcie Najświętszego Sakramentu np. adoracjach, procesjach eucharystycznych, zwłaszcza podczas święta Bożego Ciała.


Czyli normalna hostia zamienia się w glutenowe ciało Chrystusa, a bezglutenowa hostia w bezglutenowe ciało Chrystusa? Więc śmieszy mnie nie choroba, a zamiana hostii w bezglutenowe ciało Jezusa. Nawet obrazek podpisałem "jezusbezglutenowy".

Dla mnie to śmieszne. Ale możliwe że tylko dla mnie. Jeżeli kogoś to uraziło to przepraszam mocno.

#katolicyzm #ateizm #oswiadczenie #przeprosiny #kochamwszytskichludzi #prawakiprzystojniaki
lakukaracza_ - Spora część osób poczuła się mocno urażona tym oto obrazkiem. Więc pra...

źródło: comment_UGyedpNo9zM5qMiBJe6FC8eXsWBZO9Wx.jpg

Pobierz
  • 7
@lakukaracza_: Komunikanty "bezglutenowe" w rzeczywistości posiadają gluten. Tylko jego ilość jest tak niewielka, że w nazewnictwie przyjmuje się, że są one "bezglutenowe". Tak samo to działa w produktach spożywczych.

Czyli normalna hostia zamienia się w glutenowe ciało Chrystusa, a bezglutenowa hostia w bezglutenowe ciało Chrystusa


Każdy komunikant zmienia się w ciało Chrystusa. Te przymiotniki glutenowe lub bezglutenowe są idiotyczne i świadczą, albo o słabym poczuciu humoru, albo o całkowitym niezrozumieniu czym
@lakukaracza_: Bądź bytem na tyle wszechmocnym, żeby zmieniać chleb w ciało, ale nie na tyle wszechmocnym, żeby poradzić sobie bez glutenu dx.

Ale nie hejtuję, na pewno gdzieś w jakimś grubym, bezużytecznym teologicznym tomiszczu znalazłbym stosowne wyjaśnienie.

Pozdrawiam i też wszystkich kocham - tak jak pan Jezus powiedział.