Wpis z mikrobloga

Kur... po prostu nie wierze w to co właśnie zobaczyłem na Hyper-v... 15 minut temu telefon z pracy, że aplikacje leżą. Odpalam vpna i sprawdzam - faktycznie. Windows na którym jest baza nie odpowiada. Menadżer hyperv nie łączy się z serwerem i tu już zaczął się stres, że sprzęt poleciał.

Remote managment na serwer a tam coś takiego:

Trwa wprowadzanie aktualizacji... 10%


Czaicie to? Hyper-v wyłożył cały serwer z 10 systemami bo instaluje aktualizacje o godzinie 19! Jak nie musicie używać tego gówna to nawet go kijkiem nie tykajcie... I tak, mam auto aktualizacje, ale nawet w najgorszych koszmarach nie miałem takiej wizji, że ten padalec w środku dnia zrobi reboota...
#serwery #windows #hyperv i może jeszcze #linux chce się pośmiać
  • 33
@etch: Postaw symfonie albo zarządzanie sybase na linuksie. Nie da się w 100% przejść. Nie ma alternatywy dla księgowości czy bardziej rozbudowanych programów które poszły w mssql.
@etch: Był VMware z Windowsami, ale opłaty za licencje niszczyły mój mózg. Wtedy kumpel powiedział: Hej, postawmy na dwóch serwerach hyper-v i zobaczymy jak fajnie wybucha ( ͡° ͜ʖ ͡°) A on nie wybuchł i mimo swoich dziwnych komplikacji działał dla windy sprawnie. Więc poszedł po jakimś czasie na produkcje. Ale ja byłem głupi, że na niego migrowałem...
@carlo497: Man... to nie w tym rzecz, że windowz jest zły...


nie wybuchło - ok, działało, ale przestało, przez brak świadomości, wiedzy, zaufania - whatever
mogłoby to nastąpić z dowolnym innym systemem, z powodów w/w

Tu nie chodzi o to żeby kręcić gównoburze

mam auto aktualizacje


@carlo497: To czego się spodziewałeś, że będzie czekał? Pewnie wyskoczyło Ci okienko, że za 60sek zrobi aktualizacje jeśli nie klikniesz "później". Kliknąłeś? :D
@carlo497: To był sarkazm, ja na desktopie nie włączam żadnych auto aktualizacji bo odejdę od komputera na kilka minut i wrócę by zobaczyć że się restartuje, a co dopiero na serwerze.
@carlo497: z zupełnie innej beczki i z czystej ciekawości admina od serwerów na celeronie ;). na jakim sprzęcie masz postawiony ten hyper-v? procek, dyski (wielkość, typ, RAID), ile pamięci itp.