Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Moja babcia dostała pismo z poczty że zalega z abonamentem rtv za okres 2012-2015. Z tym że w 2011 roku skończyła 75 lat ale nie zgłaszała tego faktu na poczcie bo kto o takich rzeczach pamięta i wie. Kwota jest całkiem konkretna, szczególnie że babcia dostaje mało renty i taka kwota to mocne obciążenie i bez pomocy nie da rady tego zapłacić. Czy jest jakakolwiek szansa wygrać z Pocztą albo chociaż zmniejszyć kwotę / rozbić na raty? Zastanawia mnie dlaczego dopiero teraz wysłali upomnienie a nie w momencie kiedy nie wpłynęła opłata. Pisałem pismo o udostępnienie materiałów na podstawie których żądają zapłaty i odpisali jakieś pierdoły po miesiącu oczywiście zrzucając winę na babcię że powinna sama poprosić na poczcie o to żeby jej powiedzieli jaki ma numer abonenta. Oczywiście przez ten miesiąc odsetki urosły.

#prawo #abonamentrtv #pomocy #poradyprawne #dojnazmiana
  • 7
@teluch: Właśnie dziś coś takiego napisałem, dołączyłem ksero dowodu babci i informację że od 2012 roku mieszka sama w domu z potwierdzeniem wymeldowania syna. Wątpię, że to coś zmieni.