Wpis z mikrobloga

  • 2439
I nadszedł ten dzień! Dzisiaj rano założyłam okulary myśląc "to już ostatni raz k----e", za jakieś 15 minut jadę to kliniki na aj lejser ołperejszyn. Trochę się cykam łee
  • 353
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gaily: i jak z oczami na dzień dziejszy po 5 latach jakieś efekty suchości oczów, zakrapiasz codziennie?
@kravjec: i jak po 8mc, jakie efekty? Masz jakieś problemy?
@Nokiius: a jak często musisz zakrapiać oczy jak są suche i czy w nocy faktycznie takie wielkie rozszczepianie światał, efekt halo, aureola itp. utrudnia prowadzenie auta?
@chefren: jak z Twoim wzrokiem po 3 latach, nie szczypie, nie kuje, nie ma uczucia piasku w oczach non stop?
@Arraia jaką miała wadę siostra i w jakiej klinice robiła (nazwa i miasto)?
@maluuutki: też czytałam o tym, że ludzie po operacji, kilka lat po maja uczucie "piasku w
  • Odpowiedz
@kiedys: dokładnie tak jest. W lewym oku odczuwam ciało obce, ale tylko jak mam zmęczone oczy. Podobno to minie, ale już 2 lata po zabiegu a czasami dalej dokucza.
Tak trochę z innej beczki. Jeśli na ból nie pomagają środki przeciwbólowe i krople, polecam zapalić śmiesznego papierosa :D natychmiastowa ulga na ból i światłowstręt.
  • Odpowiedz
jaką metodą miałeś wykonywany zabieg? Po 11 latach żyjesz bez nawilżania, bez jakiś strasznych powikłań, których sie naczytalam w necie


@kiedys: Chyba tą starszą, czyli LASEK. Oprócz zaleceń pozabiegowych (brak basenu i jezior przez 6 miesięcy, unikanie zadymionych i zakurzonych pomieszczeń, zakaz dźwigania) to nie robiłem nic specjalnego z oczami. Żadnego zakrapiania. Z powikłań miałem tylko taki mikrowylew w oku i wyglądałem jak Terminator, ale to trwało 4 dni.
  • Odpowiedz
@kiedys: Ja już przed zabiegiem miałem zespół suchego oka. Chodząc w soczewkach, co kilka godzin zakrapialem. Czasami częściej, czasami rzadziej, ale odczuwałem dyskomfort.

Po operacji, na moje nieszczęście, efekt się pogłębił. Teraz bez kropli jest mi ciężko. Zawsze z rana, w ciągu dnia i siedząc przy komputerze, no trzeba zakrapiać. Co kilka godzin.

Efekt halo jest, ale też nie zawsze. Cięzko wszystko opisać, bo tak jak wspominałem, są lepsze i
  • Odpowiedz