Wpis z mikrobloga

@joyko przypominasz mi teraz dziewczynkę z podstawówki, której korki dawałem. Po prostu jeśli nie starałeś się na matmie w lo i nie jesteś w stanie ogarnąć matmy na poziomie roszerzonym w liceum na studiach będzie wszystko dla Ciebie czarną magią. Np jak masz analize na studiach a w liceum już ogarniesz co to jest silnia, granica pochodne to studia nie są takim ciężarem. A jak nie masz podstaw idziesz na wykład
  • Odpowiedz
@wlodek1239 Nie wiem może ja po japońsku formułuję wypowiedzi. Po prostu jak wiesz, że idziesz na studia z zaawansowaną matematyką musisz się przyzwyczaić do wyższego poziomu już w liceum bo na studiach nie ma czasu nadrabiać materiału i mimo że bezpośrednio nie ma nawiązania jak się nad tym zastanowisz to zobaczysz, że jednak Ci którzy mieli rozszerzoną matmę w lo znacznie szybciej pojmą wykreślną. Tak jak u mnie na studiach każdy
  • Odpowiedz
@Marcussimus: Geometria wykreślna tak nie działa, nie ma do niej żadnego przygotowania w szkole średniej na żadnym przedmiocie, żadna matematyka w liceum nie pomaga w zrozumieniu tego. I patrząc po tym co się dzieje z geometrią wykreślną u nas na roku, dobre przygotowanie z matematyki nie miało żadnego wpływu na zaliczenie tego.
  • Odpowiedz
@laczka: Najlepsze są materiały z kresek z chomika. 90% źle zrobiona. U nas prowadzący podawał w jakiej kolejności rozwiązywać dany problem. Jak ktoś nie miał wyobraźni przestrzennej to robił ze schematu i zaliczał na 3. Reszta zadań to był jakieś dziwne przypadki. Podobnym przedmiotem są jeszcze TMM.
  • Odpowiedz