Wpis z mikrobloga

Właśnie się dowiedziałem, że mając jedno Konto 360 w Millennium (wspólne konto) nie mogę otworzyć kolejnego indywidualnego... ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co ciekawe - wspólne konto mogłoby być tym nowym rodzajem konta czyli DOBRE KONTO a wtedy teoretycznie mógłbym założyć indywidualne konto 360. Jednak nie ma opcji przekształcenia istniejącego konta na inne... (òóˇ) To teraz Millennium złapało u mnie minusa... A chciałem tam przenieść wszystkie swoje oszczędności i zacząć prowadzić tam swoje finanse generalnie :/

#banki #bank #bankowosc #millennium #millenium #bankmillenium #bankmillennium #zalesie
  • 22
  • Odpowiedz
Z tego co się dowiedziałem to musiałbym zamknąć to konto wspólne, zaczekać 30 dni a następnie otworzyć indywidualne konto 360 i później ewentualnie otworzyć konto wspólne w taryfie "Dobre Konto". Różnica głównie jest taka, że bankomaty tylko w PL są darmowe (zamiast na całym świecie) oraz nie ma tego pakietu za usługami do domu, lekarza itp. Reszta jest niby ta sama, tak przynajmniej wynika z cennika, ale może gdzieś są jeszcze jakieś
  • Odpowiedz
@NH35: no właśnie o to mi chodzi aby nie miała :) Nie wyobrażam sobie mieć konta wspólnego gdzie będę trzymał na nim swoje prywatne środki i nie chodzi tutaj o zaufanie, a o zasady :) Niemniej jednak i tak nie mogę założyć drugiego konta 360 ;)
  • Odpowiedz
@kuta_senator: możesz 'zrezygnować' z konta wspólnego i zamiast współwłaścicielem zostać pełnomocnikiem (minusy są takie, że potwierdzenia transakcji będą przychodziły wyłącznie na numer właściciela rachunku, czyli narzeczonej, i login do bankowości internetowej/mobilnej też będzie tylko jeden), wtedy możesz założyć konto 360 dla swoich środków :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Jerzy_Spadkowsky hmm, tej opcji nie przedstawił mi żaden konsultant niestety a chyba wydaje się najciekawszą w tej sytuacji. Dzięki!

EDIT: Pytanie tylko czy wtedy mogę mieć kartę płatniczą do konta tak jak narzeczona oraz czy aplikacja mobilna będzie działać?
  • Odpowiedz
@kuta_senator: kartę płatniczą na 100% możesz mieć (tylko będzie identyczna jak karta do twojego konta, więc warto sobie jakoś oznaczyć żeby się nie pomylić ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) natomiast nie jestem pewien apki mobilnej. Próbowałem właśnie sprawdzić u siebie i wydaje mi się, że możesz podpiąć jedno konto do dwóch telefonów, ale do jednego telefonu możesz mieć apkę sparowaną tylko z jednym kontem, czyli masz albo
  • Odpowiedz
@Marcinowy: w Nest Banku nie ma konta wspólnego, jest tylko pełnomocnictwo - pełnomocnik płaci za kartę debetową 25 zł rocznie wtedy i nie da się uniknąć tej opłaty. No i ciągle jest to pełnomocnik a nie współwłaściciel... ;)
  • Odpowiedz
@Marcinowy: @Jerzy_Spadkowsky: @NH35: rozegram to inaczej, bo już się wszystkiego dowiedziałem:

1. Przekształcę obecne Konto 360 na konto indywidualne (moja karta zostanie, login itd.)
2. Założę drugie konto w taryfie DOBRE KONTO jako wspólne i zamówię do tego dwie karty :)

Warunki będą takie same, apka normalnie dostępna i uzyskam generalnie wszystko to co chce.
  • Odpowiedz
@kuta_senator tylko pamiętaj, że warunkiem braku opłat za rachunek jest zewnętrzny wpływ miesięczny w wysokości 1k, czyli to, co będziesz przesyłał między swoimi kontami w Millennium się nie liczy. Bardzo dobry pomysł, szkoda że nie odkryłem tego dobrego konta w tamtym roku jak miałem ten sam dylemat ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale może jeszcze zmienię, dzięki za podpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz