Wpis z mikrobloga

Mirki, testował ktoś przekaźniki wifi Sonoff?
Konkretnie interesuje mnie czy Sonoff Basic można podpiąć tak, że można niezależnie sterować przekaźnikiem poprzez wifi oraz poprzez zwykły włącznik (może być dzwonkowy).
Widziałem też sonoff Touch, ale nie każdemu dizajn może podejść ;)
Dodatkowe pytanie - widzę, że śmiga to na Supli, a co z innymi softami typu Domoticz?
A może jest to badziew i nie warto? Mam już pociągniętą elektrykę, zrezygnowałem z ciągnięcia specjalnych kabli pod autokatykę do każdego punktu, chciałbym tylko w strategicznych miejscach (głównie na zewnątrz domu + ew. brama - mam taką z możliwością otwierania jej normalnie przyciskiem na ścianie) mieć możliwość zdalnego sterowania.
#sonoff #supla #domoticz #inteligentnydom #elektronika
  • 9
@huberthc: Wgrywasz espeasy, spinasz z domoticz, w rules robisz regułę że jak input = 1 to output = 1 i gotowe. Sam output wysyłasz do domoticza. Śmiga aż miło. jak chcesz inny włącznik to możesz nawet użyć wolnego GPIO14 na 5 pinowym porcie programowania jest i jego ustawić również przez rules nie tracąc włącznika na obudowie.
@rolfik_r1 @houk dzięki za odpowiedzi!
A czy generalnie uważacie, że te sonoffy są OK? Bo czytałem, że potrafią dziwnie się zachowywac po odcięciu zasilania, czy wifi - nie wzbudzają się, albo wzbudzają bardzo długo - do paru godzin. I przez ten czas nie można fizycznie ani zdalnie sterować przekaźnikiem.
@huberthc: ja mam podłączone dwa sonoffy 4ch w skrzyni z rozdzielaczem podłogówki. Podłączone do pompy, która czasem się wyłącza. Po uruchomieniu pompy po kilkunastu sekundach wszystko zaczyna działać
A może jest to badziew i nie warto?


@huberthc: nie jest, ESP8266 + 1M EEPROM i przekazniki, ogarniesz to przez Arduino IDE, albo masz gotowe oprogramowanie bez potrzeby kompilacji. Musisz tylko dolutować goldpiny zeby miec UART i wrzucic nowy soft.... Przy okazji dobry tester fejkowych FTDI :-)