Wpis z mikrobloga

Brother DCP-1622WE czy Brother DCP-J105?

Cena taka sama, pierwsza to laserowa monochromatyczna, druga atramentowa kolorowa. Przewiduję sporadyczne drukowanie tekstów i dokumentów w liczbie < 20 stron na miesiąc. Teoretycznie druk kolorowy nie jest mi potrzebny ale skoro jest w tej samej cenie to biorę również pod uwagę, no i materiały eksploatacyjne są tańsze. Generalnie wybór sprowadza się do atrament vs laser, tak więc proszę o opinie/porady/ewentualnie inne godne uwagi modele.

Za komentarze "taniej wyjdzie w punkcie ksero" dziękuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#drukarki #komputery #brother
  • 3
  • Odpowiedz
@Balzac91: te dwa urządzenia ogólnie są spoko. Eksploatacja w laserowej będzie ciut droższa, bo poza tonerem co 10000 wydrukowanych stron należy wymienić również bęben. Ale laser jest bezpieczniejszy bo masz pewność, że tusz w głowicy nie zaschnie. Osobiście gdybym stał przed takim wyborem jak Ty, brałbym jednak Brother DCP-1622WE.

Pozdrawiam,
Rudy z DrTusz.pl
  • Odpowiedz
@Balzac91: Przy takim ogromie drukowania więcej atramentu zejdzie Ci na automatyczne czyszczenie głowic niż na faktyczny wydruk. Miałem kiedyś atramentówkę Brothera (złego słowa nie mogę powiedzieć, do dzisiaj dzielnie walczy u kumpla) ale gdy po kilku miesiącach takiego rzadkiego drukowania policzyłem, ile zeszło atramentu a ile wyszło faktycznie stron, to decyzja mogła być tylko jedna. Od 3 lat stoi u mnie laserówka Brothera i dopiero teraz pojawił się komunikat o kończącym
  • Odpowiedz
@Balzac91: ja bym brał laserówkę, odpada Ci problem zasychania tuszu i też z zamiennikami do laserówk nie ma problemu, na pewno znajdziesz actisy do tych modeli
  • Odpowiedz