Wpis z mikrobloga

@benzdriver: nie, to nie to, socjal mialem spoko jak nalezy, zreszta od lipca pracuje i nic nie ciagne.
Dwie sprawy:
- zlapali mnie jak jechalem samochodem na polskich blachach i teraz celnicy mi wytaczaja sprawe w sadzie;
- sprzedalem samochod (inny, na niemieckich blachach) i go wczesniej nie wymeldowalem (bo nie mialem nawet jak) i teraz bedzie na mnie zameldowany do konca swiata;
@monte_rosa: nie, az taki nie jestem.
@benzdriver chyba powinien był napisać "prawie tak". W UK złapali mnie na dwa tygodnie przed wyjazdem z kraju. Miesiąc wcześniej sprzedałem auto w UK, kupiłem w PL i przyjechałem nim do UK żeby zabrać graty.
czyli wszystko w porzadku.


@benzdriver: bez przesady, to juz nie mozna wlasnym samochodem po Europie jezdzic?

Prosty przyklad, mam firme i oblsuguje Polske i Niemcy - z tego tytulu mam meldunek w obydwu krajach. To oznacza ze mam miec dwa samochody i zmieniac je na granicy czy jak?
Jezeli pracujesz w UK to natychmiast musisz przestac uzywac auta tu nie zarejestrowanego. Tak przynajmniej jest w UK.


@benzdriver: tak samo jest w Niemczech, najglupsze prawo o jakim slyszalem ever.

Tyle w UK jest lepiej, ze duzo latwiej ponoc jest ze sprzedaza i nabyciem samochodu, rejestracja, ubezpieczenie, te sprawy.
@Wandsbeker ale w tym nie ma niczego glupiego. Dlaczego ja mam placic setki £ podatku drogowego i ubezpieczenia, skoro ktos moglby kupic i przywiezc sobie auto z Rumuni czy Polski, jezdzic tu i korzystac z infrastruktury bez placenia za to?
Jade do Polski to wypozyczam tam auto za ktore podatki firma placi w Polsce. To chyba normalne ( mimo, ze jade turystycznie i moglbym ktoryms ze swoich aut zarejestrowanych w UK to
ale w tym nie ma niczego glupiego. Dlaczego ja mam placic setki £ podatku drogowego i ubezpieczenia, skoro ktos moglby kupic i przywiezc sobie auto z Rumuni czy Polski, jezdzic tu i korzystac z infrastruktury bez placenia za to?


@benzdriver: mozesz bez problemu przyjechac autem na brytyjskich numerach do Polski, ubezpieczenie masz na cala Europe. Podatku w Polsce placic nie musisz - masz go w paliwie. Co jest IMO madrzejsze niz
@Wandsbeker nie ja ustalam zasady. Ale uwazam, ze to akurat jest logiczne i zasadne. Polska buduje drogi z duzym udzialem funduszy unijnych gdzie UK sporo dokladala. Zadna droga w UK chyba nie powstala dzieki Polsce ( w wymiarze finansowym ), wiec raz jeszcze: te rozwiazania sa logiczne i sluszne. Przynajmniej w mojej ocenie.