Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję dość szybkiej pomocy. Muszę ogarnąć zadanie z teorii obwodów metodą potencjałów węzłowych. Jedyne co mam to rysunek który zamieszczam. Nie do końca rozumiem po co kondensator i cewka które dla prądu stałego stanowią odpowiednio rozwarcie i zwarcie (czy właśnie tak mam je traktować?) Wartości elementów mam sobie dobrać sam. #elektronika #elektrotechnika
NiezajebywalnyNiesporczak - Mirki, potrzebuję dość szybkiej pomocy. Muszę ogarnąć zad...

źródło: comment_hfF8XyWFEQOZAYdyJ2fQiSxjR4sBigA2.jpg

Pobierz
  • 12
@przech: Nie mam. Polecenie jest takie, zeby sobie samemu wszystko zrobić zgodnie z rysunkiem. Tak doszedłem już czym jest ten romb. Problem w tym, że pod nim jest napisane 5ic. Czyli niby 5 razy prąd kondensatora? Przecież przez kondensator nie płynie prąd. Nie kumam sensu podania tych elementów przy źródłach prądu stałego.
@piorom: jakby to były źródła przemienne, to powinny być oznaczone e sin( w t), a nie są. Więc mi się wydaje że to stałe napięcia i prądy. @NiezajebywalnyNiesporczak: tak jak mówisz, cewka to zwarcie a kondensator przerwa. Źródła w rombach to źródła napięciowe sterowane prądowo, stąd ich wartość zapisana jako funkcja prądu.