Wpis z mikrobloga

@fervi:

Który ma wady.


Bardzo się rozpisałeś :) Tak - ma wady, ale bitcoin ma większe.

Czysto teoretycznie system PoS można przejąć


PoW łatwiej przejąć, PoS wymaga kontroli nad większością waluty
Bardzo się rozpisałeś :) Tak - ma wady, ale bitcoin ma większe.


@megaloxantha: Tak, ma wady bo jest podatny na błędy. Dodatkowo dalej problemem jest centralizacja, gdy pełne node'y będą u paru osób dosłownie.

PoW łatwiej przejąć, PoS wymaga kontroli nad większością waluty


@megaloxantha: A PoW nad większością siły. Kwestia co jest stabilniejsze. W teorii PoS + PoW.
@fervi:

Tak, ma wady bo jest podatny na błędy.


Podatne na błędy są kontrakty pisane przez ludzi. Nie żeby solidity był jakiś wybitny, ale tak samo jak przeglądarki i systemy operacyjne mają ciągle dziury, tak samo dużo kontraktów. Zwłaszcza że przeciętny kod jest tworzony przez webdeva z doświadczeniem tylko w js.

A PoW nad większością siły. Kwestia co jest stabilniejsze


PoS w dużej walucie wygra i to nawet nie jest pytanie.
odatne na błędy są kontrakty pisane przez ludzi. Nie żeby solidity był jakiś wybitny, ale tak samo jak przeglądarki i systemy operacyjne mają ciągle dziury, tak samo dużo kontraktów. Zwłaszcza że przeciętny kod jest tworzony przez webdeva z doświadczeniem tylko w js.


@megaloxantha: Opisany jest problem (nie wiem czy realny), w którym UTXO Commentless odrzuca bloki z powodu błędu w potwierdzaniu transakcji. Dodatkowo mniej przechowuje danych, ale zużywa więcej ramu i
@fervi:

w którym UTXO Commentless odrzuca bloki z powodu błędu w potwierdzaniu transakcji


do czegoś tak ogólnego nie da się odnieść

Pewnie, z drugiej strony kasa idzie do deweloperów ETH głównie. Co ich tylko umacnia.


Na pewno wolisz sytuację w której duża część kasy idzie do jak to określiłeś 'jihada'?

Poza tym bułkę kupuje się codziennie


Jak kupujesz bułki w tym samym sklepie to odpowiednikiem sklepowej karty prepaid jest zwykły multisig
Na pewno wolisz sytuację w której duża część kasy idzie do jak to określiłeś 'jihada'?


@megaloxantha: Wszyscy są siebie warci

Nawet jakby LN działał to nie da się działania ukryć przed użytkownikiem, bo od stanu kanałów zależą możliwe funkcjonalności i opłaty.


@megaloxantha: No, ale to ma przeliczać portfel (i chyba już robi nawet, ale ciężko mi powiedzieć jak to w dużych sieciach). Osobiście widziałbym to jako odpytywanie innych hubów o
@fervi:

Wszyscy są siebie warci


A co takiego złego zrobili developerzy eth? Od lat ładnie to rozwijają
Jeden z moich dwóch największych błędów w krypto to nie zainwestowanie w eth na presale, a czytałem oryginalny wątek i rozważałem to, ale uwierzyłem debilom że to pewnie scam

No, ale to ma przeliczać portfel


Chodzi o to że nie wiedząc jak to działa jednego dnia transakcja przejdzie od razu i (niby) za darmo,
A co takiego złego zrobili developerzy eth?


Mi osobiście nic, ale manipulowanie blockchainem i niszczenie konkurencyjnych forków (wszelkie bomby) jest iście ciekawą rzeczą - po trupach do celu. Takie zaprzeczenie bitcoina

@megaloxantha: Niestety pisałem o LN w dwóch różnych wątkach i nie da się połączyć. W ogólnym założeniu widzę to tak, że powstanie jedna mega sieć.

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_WQmztwzfuxGVWkDfZF9Y8VmKDfG0IdCg.jpg

Nie chciało mi się kresek rysować wszystkich, poza tym to wykres z dupy. Ogólnie
@fervi:
odpowiadasz wyrywkowo i dość ogólnie, a jakbyś spróbował ustalić scenariusz transakcji w którym prosty kanał z jednym pośrednikiem się opłaca, to byś sam zobaczył, że się nie opłaca i głębsza dyskusja nie ma sensu

Ogólnie "idea" jest taka, że jak jeden kanał padnie, to możesz użyć innego - alternatywnego.


czyli jak mam 1 btc podzielony na 10 kanały i chce komuś wysłać 1 btc, to wymusi to zamknięcie i otwarcie
odpowiadasz wyrywkowo i dość ogólnie, a jakbyś spróbował ustalić scenariusz transakcji w którym prosty kanał z jednym pośrednikiem się opłaca, to byś sam zobaczył, że się nie opłaca i głębsza dyskusja nie ma sensu


@megaloxantha: Założeniem teoretycznym dużej sieci LN jest to, by nie było prostych kanałów.

Nie wiem po co otwierać 10 kanałów. Natomiast jeśli dobrze rozumiem o co chodzi to nawet nie będzie trzeba zamykać 10 kanałów, tylko wysłać