Wpis z mikrobloga

Subaru Levorg:

Polska 130 000zl, srednia krajowa z 2015 to 3460zl.
Niemcy 29 9000eu, srednia 2995eu
Hiszpania 29 900eu, srednia 2231eu
Wielka Brytania ~30 000eu, srednia 3160eu.

Odkladajac cala kase Polak kupi auto w 37 miesiecy, niemiec w 10, Hiszpan w 13, Brytyjczyk w 9.5.

Oczywiscie malo prawdopodobne, ze kazdy z nich wyda cala wyplate, wiec realnie Polakowi zajmie to z 10 lat, a pozostalym z 3. Pozniej sie dziwia, ze Polacy jezdza minimum 10 letnimi autami.

#motoryzacja #praca #wynagrodzenia #mojkrajtakipiekny #samochody #gorzkiezale #boldupy
  • 16
@s_t_u_l_e_j: Ja mam powyzej sredniej krajowej, co prawda nadal mnie nie stac na auto za 130tys, bo mam mieszkanie i rodzine na utrzymaniu. Tak po prostu mnie zaciekawil temat cen i zarobkow w innych krajach i porownanie ich do mozliwosci Polakow.

@GhostxT: Obcokrajowcy, ludzie z polityki ustalajacy absurdalne normy i restrykcje dla starszych samochodow? Sami Polacy?
Kto się dziwi?


@GhostxT: nie znajdę teraz ale z 2-3 lata temu słuchałem wywiadu z ówczesnym dyrektorem generalnym (chyba) Toyoty w którym bardzo dziwił się dlaczego ludzie nadal kupują stare samochody skoro przecież w salonach stoją nowe i powinny istnieć dodatkowe podatki na stare samochody aby zachecić ludzi do kupna nowych.
@reaktiv:
@xetrov:
Panowie, no ale czym tu się przejmować? Jaki jest sens w ogóle tracić czas na ignorantów nie znających realiów finansowych w danym kraju i dochodów w poszczególnym gospodarstwie domowym? Nie lepiej byłoby skupić się na wyznaczonych planach i bieżących celach? No chyba, że w tych planach zakładacie życie dla kogoś na pokaz, według czyichś standardów.
@GhostxT: Moim celem jest nowy samochod i mam bol dupy, ze mimo zarobkow powyzej sredniej nie mam nawet szans zblizyc sie do standardowego kombika, ktory nie jest z segmentu premium, nie mowiac juz o czyms drozszym jak Range Rover czy Jaguar bo przelicznik eu-zl w kwestii produktow jest nieadekwatny do zarobkow eu-pln :d

Swoja droga zarabiajac 10tys pln czlowiek i tak musi odkladac na to auto dluzej jak niemiec xD
dlaczego ludzie nadal kupują stare samochody skoro przecież w salonach stoją nowe i powinny istnieć dodatkowe podatki na stare samochody aby zachecić ludzi do kupna nowych


@xetrov: Np. w Niemczech ma to sens, a takim podatkiem są właściwie normy emisji spalin. Przekładając to jednak na polskie warunki, to ta wypowiedź brzmi śmiesznie. Tylko pan prezes pewnie nie miał na myśli takich zadupi jak nasz kraj, a kraje rozwinięte
Tylko pan prezes pewnie nie miał na myśli takich zadupi jak nasz kraj, a kraje rozwinięte


@Jerry664: właśnie chodziło o Polskę w konteście ewentualnych zmian podatkowych parę lat temu.