Wpis z mikrobloga

Mam #android 6. Gdy użyję aplikację Youtube, albo Google Maps, a później wyłączę je, to po jakimś czasie wyskakują powiadomienia: dodaj zdjęcie do lokalizacji X, albo youtube proponuje film XYZ. Mimo, że te aplikacje wyłączyłem, to one wciąż działają w tle.

Jak aplikacjom zabronić działania w tle?
Jest coś takiego jak oszczędzanie baterii i tam mogę wybrać, które aplikacje mogą działać w tle, ale tych googlowskich nie potrafię wyłączyć

#googlemaps #youtube
  • 9
@fantasmagorie_: Właśnie poczytałem. Wygląda świetnie, ale właśnie przczytałem "Aplikacja do poprawnego działania wymaga uprawnień roota".
@Bjorn_Skurvensen: Nie mam włączonej geolokalizacji. Nie zezwoliłem. Poza tym nie chcę się skupiać tylko na Google Maps. Aplikacji jest więcej. Xiaomi Redmi 3s.
aplikacji chronionych


@Bjorn_Skurvensen: Poszukałem co to jest i u mnie jest to samo, ale pod nazwą "Zarządzaj użyciem baterii przez aplikacje" i niestety tak jak pisałem wyżej, nie da się tam wyłączyć aplikacji googlowskich. Po prostu są pominięte na liście aplikacji.
Nie chcę wyłączać tylko powiadomień, tylko aplikacje działające w tle (tak jak pisałem już wyżej). Chcę mieć kontrolę nad tym co się dzieje w tle. Powiadomienia tylko potwierdzają, że coś w tle działa, mimo iż nie powinno, bo przecież "wyłączyłem"