Wpis z mikrobloga

@Cheater: Jeżeli postrzegasz gniew wyłącznie przez pryzmat zamieszek, to się uspokoiło. Charakter marszu nadal jest gniewny. Polecam wsłuchać się w skandowane okrzyki.

Nie bóldupię, tylko zwracam uwagę na inny, często niedostrzegany, aspekt. Pewnie odebrałeś to jako ujmowanie się za powyższymi elitami liberalnymi. Tak. Lewakowi, bo przecież nie lewicy, byłoby bardzo po drodze z liberalnymi elitami. ( )

Chyba za mocno przesiąknąłeś stronką wykop.pl
  • Odpowiedz
@Cheater: Znów nie zrozumiałeś. Nie wyraziłem powyżej opinii, że coś jest jakimś problemem. Napisałem jedynie, że tego dnia prawica wyraża swój gniew. Inny aspekt Marszu Niepodległości, niż się na ogół mówi.

To ty tu bóldupisz.
  • Odpowiedz
@Cheater: A czy ja mówię, że ma nie wyrażać? Widzę, że też jesteś gniewny.

Nic nie poradzę na to, że ludzie w Polsce są sfrustrowani. Ubolewam co najwyżej, że wyraża się to w przystąpieniu do prawicy. Ale niewiele z tym można w tej chwili zrobić. Zmiana trendów to bardzo trudny projekt na lata.
  • Odpowiedz
@Cheater: Chyba jesteśmy na nieco innym poziomie dyskusji. Nie w sensie jakości, tylko wejścia w temat

Gniew jest, istnieje - Tyle można stwierdzić. Nie ma sensu ocenianie go jako słusznego, bezpodstawnego, cokolwiek takiego. Uważam, że głupim byłoby rozpatrywanie uczucia, które towarzyszy tysiącom młodych ludzi w kategoriach słuszności. Gdybym uznał go za niesłuszny to odbierałbym im ich tożsamość, ich doświadczenia, stwierdzał de facto, że ludzie powinni odczuwać tak jak ja, albo określone osoby. Przecież to idiotyczne.

Gniew nie bierze się znikąd. Gniew ma swoje
  • Odpowiedz
Wtf? Jak to nie ma sensu? To czy ten gniew jest słuszny to właśnie sprawa najważniejsza, bo chodzi tu o olbrzymie rzesze ludzi (być może już większość Polski). Jak nie jest, to znaczy że mamy do czynienia ze zbiorowym oszołomstwem w horrendalnej skali, a jak jest, to znaczy że mamy bardzo poważny problem z patologiami "liberalnych elit".


@Cheater: Moim zdaniem nie ma sensu oceniać słuszności gniewu. Gniew to nie jest przejaw racjonalnego myślenia, to jest coś głębszego, pojawiającego się na poziomie emocjonalnym. Tutaj emocji zbiorowych. To jest zjawisko społeczne.

argumentum ad hitlerum nie bede komentował ( ͡°
  • Odpowiedz
@Cheater: Oczywiście, że badanie źródeł, podstaw gniewu jest ważne. Nie było ono jednak pomysłem na ten wpis. Nie miałem ambicji analizować tutaj przyczyn takiego stanu rzeczy.

To kiedy indziej.

  • Odpowiedz
@Cheater: To nie jest prawacko-lewacka przepychanka, chyba, że właśnie robisz coming out jako prawicowiec.

Ponadto sam wpis nie miał charakteru zaczepnego. Stwierdziłem prosty, suchy fakt. Nie uważam wyrażania gniewu za coś złego.

Jeżeli chcesz zastanawiać się nad przyczynami frustracji w Polsce, nad przyleganiem młodych gniewnych do ruchów prawicowych, to załóż własny wpis. Przecież to proste. Nie jest tak, że jeżeli ja założyłem taki wpis, to nie można pociągnąć dyskusji we
  • Odpowiedz