Wpis z mikrobloga

Sporo czytałem narzekań na kurierów #inpost, ale dla mnie paczkomaty to najlepsze co mnie spotkało w w historii internetowego shoppingu. Zero ustawiania się z kurierami, czekania na nich czy coś. Tylko wracam sobie z pracy zajeżdżam pod centrum handlowe wpisuje kod i mam swoją paczkę. Do tego mam dziwne zboczenie bo lubię wchodzić na opcję śledzenia paczki i odświeżać raz na pół godziny() Zamawiam głównie komiksy i książki 2-3 razy miesięcznie więc nie są to duże gabaryty, ani delikatny towar, ale obić żadnych nie stwierdziłem. Rekord to zamówienie w poniedziałek o 8 i paczka na drugi dzień w paczkomacie do przejechania 500-600km.

Raz też zamówiłem gierkę #pocztapolska to po 3 miesiącach dostałem reklamację od sklepu bo gdzieś zniknęła xD

Dziękuje Pan Paczkomat

#kurierzy
  • 10
@Kiedys_Mialem_Fejm
Paczkomaty to mistrzostwo świata jak masz blisko i o ile nie będzie z nimi nagle problemu w stylu: Paczkomat przepełniony, Twoja paczka czeka na drugim końcu miasta 20 km dalej :D
u mnie w miasteczku często kurier siedzi cały dzień w aucie i daje te paczki ludziom do ręki jeżeli paczkomat jest przepełniony.
@Kiedys_Mialem_Fejm: @Dangerziom:
Dopóki nie zamawiasz szybek i obudów do telefonu w jednej paczce jak ja, a masywny kartonik wypakowany wszystkim co bąbelkowe i zawierający jeszcze jeden mniejszy kartonik z samymi sprzętami wyciągasz z paczkomatu niemal złożony w pół. :P
@Kiedys_Mialem_Fejm: My też mamy 3 albo nawet 4, ale mimo tego często zdarza się że kurier siedzi cały dzień pod "głównym" bo reszta jest przepełniona.
Z drugiej strony przypominam sobie akcje że raz spierdzielił się paczkomat, a ja musiałem wisieć na słuchawce półtorej godziny żeby usłyszeć że jutro moge sobie odebrać i że przedłużą mi czas odbioru (bo podobno z automatu jak się zepsuje tego nie robią)
@Kiedys_Mialem_Fejm: Klient zamówił w niedzielę do po obiedzie deskę do prasowania na emag.pl , w Poniedziałek po śniadaniu byłem u niego (DHL) z paczką. Na Emag standardem jest zamówienie do 19-20 dostarczane jest DHL następnego dnia.
@MichalQ20: DHLem ostatnio zamawiałem parę miesięcy temu i był spoko grubasek kurier, ale mi chodzi o to, ze największą zaletą jest wyeliminowanie potrzeby kontaktu z kurierem. Bo czasem dzwonią ustawiasz się za 2-3 godziny okazje się, że coś się przedłużyło i tak można w kółko. A do paczkomatu podjeżdżam zabieram paczke i cześć
Raz dostarczyli idealnie a raz zgubili paczkę z kartą za 700zl i procedura zwrotu pieniędzy trwała #!$%@? 5 miesięcy i wymagała takich #!$%@? akrobacji prawnych ze #!$%@? xD