Wpis z mikrobloga

Mieliśmy z różowym poważną rozmowę na temat podziału obowiązków w naszym domu. Stanęło na tym, że trzy razy w tygodniu będę musiał zmywać naczynia... W związku z tym mam do Was bardzo poważne pytanie drogie #rozowepaski - polecicie jakąś dobrą zmywarkę? Budżet powiedzmy 1200 zł, jak będzie coś dobrego i wartego dopłaty to `1500 wysupłam na ten cel - zastosowanie, zmywanie po dwóch osobach + dobrze, żeby była troszkę większa na wypadek jak by goście wpadli (albo - my z różowym, z czasem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

#zmywarka #agd #urzadzajzwykopem
  • 76
@robertx: Do mycia polecam kapsułki fairy platinum - zdzierają nawet osad z herbaty (a to większość tabletek zostawia). Co do szerokości: 45 sprawdza się jak masz mało naczyń i nie planujesz do niej wstawiać garnków, patelni itd, jeśli tylko miejsce pozwala - bierz 60. Szukaj zmywarki z wieloma dziurkami na wodę w śmigłach, mogą być śmigła z dodatkowymi wychylnymi śmigłami, nie przejmuję się programem turboszybkim bo naczynia wyjdą brudne, chyba, że
pewnie bierz 60 na 2 osoby, nie ma to jak marnować miejsce i tydzień zbierać naczynia żeby nie nastawiać w połowie pustej zmywarki. Banda depili


@PszczolkaFajaa: hej, jest takie coś jak tryb eco, 1/2 czy jak to tam zwą w różnych firmach. Ale co ja tam wiem.
@robertx: @kayleigh1507: jest coś takiego jak pół załadunku, chodź mi osobiście by się nie przydało.

Co do mycia zmywarki, nie potrzebne żadne drogie środki. Kup worek sody i ocet. Raz na miesiąc, do miejsca na środek łyżkę sody i na dno zmywaki szklankę octu. Tak wstaw na normalny cykl. To wszystko co potrzebne do mycia zmywarki :).
@krzyzowka zarówno w Bosch jak i w Simsens są i plastikowe i nierdzewne dna. Trzeba tylko porównywać bliźniacze modele. Ja mam Siemensa z plastikowym dnem i nie zauważyłam żadnej różnicy.