Wpis z mikrobloga

Mieliśmy z różowym poważną rozmowę na temat podziału obowiązków w naszym domu. Stanęło na tym, że trzy razy w tygodniu będę musiał zmywać naczynia... W związku z tym mam do Was bardzo poważne pytanie drogie #rozowepaski - polecicie jakąś dobrą zmywarkę? Budżet powiedzmy 1200 zł, jak będzie coś dobrego i wartego dopłaty to `1500 wysupłam na ten cel - zastosowanie, zmywanie po dwóch osobach + dobrze, żeby była troszkę większa na wypadek jak by goście wpadli (albo - my z różowym, z czasem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

#zmywarka #agd #urzadzajzwykopem
  • 76
@jurny_juhas: @magduska88: @MinusZero: @Gacrux:

Mireczki, ja potrzebuję kupić 45 (nie ma opcji, żeby się większa zmieściła do kuchni) no i tak czytam sobie te Wasze komentarze, przeszperałem euro rtv agd i media mark, i po wyborze takich funkcji jak A+/A++ no i np. szuflady na sztućce i posortowaniu po firmach (Bosh, Electrolux, Siemens) wyskakują mi dosłownie 2-3 rekordy, ceny około 2k pln. Źle szukam, czy po prostu jest
@Bastsex: A ja mam inne zdanie. Swoją kuchnię wyposażyłem w zmywarkę 45cm właśnie i jest idalna dla pary. Mieszczą się akurat naczynia z dwóch dni po dwóch osobach, bądź po jednej posiadówie ze znajomymi. Nie trzeba czekać aż się załaduje, nie trzeba puszczać w połowie pustej.
@Cash1337: Ja nabyłem taką: AMICA ZWM 426IES (przy okazji, wyżej podałem błędną informację. Nie 12 kompletów, a 10 kompletów się mieści do niej). 1300 zł, fajna, cicha, elegancka. Jak na moje potrzeby - idealna. Czy gorsza od Boscha? Nie wiem, nie miałem boscha :) Na pewno tańsza ( ͡ ͜ʖ ͡)
@robertx: mam 45, radzi sobie zupełnie dobrze na nas dwoje, czasem chodzi dwa razy dziennie a czasem co 3 dni. Nie chciałam 60 żeby w niej nic nie gniło ;) I Tobie też polecam tę opcję.

Jestem bardzo zadowolona z Beko, ma tryb mocnego mycia w 58 minut, co jest naprawdę fajną opcją.
@jurny_juhas: @CyrekLax: Tak jak pisałam, przy oszczędnym gotowaniu zmieści się i w 45, 2 dni ok jestem w stanie sobie wyobrazić że para wypełnia 45 w dwa dni, ale jak ktoś pisał że wypełnia 45 w tydzień w dwie osoby to nie wiem chyba jedzą w domu tylko kanapki na kolację, bo jakoś ciężko mi sobie wyobrazić.

Kwestia jest taka że ja 45 włożyłabym tylko jakbym na prawdę nie miała
@robertx: jeśli mogę coś dodać, nie polecam Whirpoola, każda z jaką miałem styczność (jedna w domu, kolejne 2 w pracach) się psuła, coraz częściej. Obecnie mam Boscha i jestem mega zadowolony :)
@robertx: ja mam zmywarkę o szerokości 45cm i razem z niebieskim zapełniamy ją w mniej więcej półtora dnia. Jak kupisz większą będziecie składować to 3 dni, a smród z brudnych naczyń będzie się roznosił po całej kuchni :/