Wpis z mikrobloga

Mirki od #fotografia i #canon
Jeśli mielibyście wybierać między Canonem 6D, 6D mark II, a 7D mark II, to który byście wybrali? Mam ogromny dylemat, czytałam i oglądałam testy i nie wiem czy jest sens dopłacać do 6D mark II.
Ogarniam fotografie sportową, modową i ślubną.
  • 12
@qtaz: Jak fotografia sportowa to istotna część twojej fotografii to 6D mark II bo ma dualpixel, który jest zajebisty. Pozostałe aparaty z tego co wiem nie mają. "Robi on całą robotę" przy takiej fotografii.
@qtaz: brałbym 5D Mark III albo IV o ile portfel pozwoli ( ͡° ͜ʖ ͡°) trójkę idzie wyrwać już za 5-5,5k, a nawet taniej jeśli nie boisz się większych przebiegów. Czwórek w używce malutko niestety. Mam też 6D (jeden korpus dojechał mi do 200 tys. i sprzedałem, teraz katuję drugiego i 5D3) i pomimo lepszej matrycy niż Mark III autofocus mocno ogranicza. A z 5D można dużo
@qtaz: Canon ssie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do ślubów i mody to kup Fuji X-T2 albo A7r2 i nie cuduj z lustrami ( ͡º ͜ʖ͡º)

A z tych co pisałaś to 6D bo 6d2 to jest aparat sprzed 2-3 lat z doklejonym nowym logo a 7d to też już staroć.
@qtaz: nie ma się co bać używek, serio. Ja co prawda trochę przepłaciłem, ale za 6k z groszami wyrwałem body z przelotem 40k więc nawet nie dotarty ( ͡º ͜ʖ͡º) więcej bym za tą puszkę nie wyłożył, bo nie jest tyle warta.
I nie słuchaj opinii, że Fuji czy Sony. Do sportu lustro niezastąpione.