Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu poluję na książkę " Cormac Mccarthy Droga"

W żadnej internetowej księgarni nie ma ani książki, ani ebooka.
Ktoś wie gdzie można kupić?

Szukam wersji papierowej albo w formacie mobi na Kindle.
O co chodzi z tym że e-booki się skończyły? :D

#ksiazki #ksiazka #kindle
  • 20
  • Odpowiedz
@kubasruba: księgarniom skończyła się licencja od wydawcy na możliwość sprzedawania tej książki więc nie ma. Tak ten bzdurny rynek działa. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W takim wypadku polecam bibliotekę chomikuj.pl
  • Odpowiedz
@kubasruba:
Seria Metro (chociaż to specyficzny klimat, wielu osobom może nie pasować)
Ostatni brzeg
Gdzie dawniej śpiewał ptak (chociaż tutaj kliamt też mocno specyficzny)
Jestem Legendą (zupełnie inna od filmu książka, trochę ciężka, nawet jak na post-apo, nie polecam na zły humor)
Miasto Ślepców
  • Odpowiedz
@diarrhoea: ja nie rozumiem kompletnie fenomentu tego opowiadania, ba ono pulitzera dostalo.
Jestem przy samym koncu juz i mam wrazenie ze to co przeczytalem daloby rady na 10 stronach zmiescic.
A postapo jest w tym tyle, ze wystarczy 1/2 fallouta odpalic i pograc 5min zeby miec wiecej postapo niz tu przez cala ksiazke :/
  • Odpowiedz
@PurpleHaze:
Męczące dialogi, słabe opisy, mało zaskoczenia. Dialogi ojca i syna, na których niby tak książka się opiera - według mnie są tragicznie #!$%@?.
Natomiast ponoć jest to książka która jest odważna (bo jest tam dziecko) i pokazuje relacje dwóch osób, jednej zmęczonej tamtejszym światem i drugiej - takiej, która go zupełnie nie zna, nie do końca rozumie zagrożenie...
Ale jak dla mnie, to brzmi jak dopisywanie na siłę zalet, do
  • Odpowiedz
@diarrhoea: naczy wiesz jeszcze bym zrozumial redaktorow w stanach, krytykow. Ale ja siegnalem po ta pozycje, bo na wykopie ludzie pisali, jak to otworzyla oczy, jak wciagnela, jaka jest dobra itd. I sie cholernie dziwie.
  • Odpowiedz
@kubasruba: jw. piraty są, ale też nie polecam książki. Fabuła to dno. Kilka razy powtarzany ten sam nudny schemat wykorzystujący deus ex machina a potem łzawe i przewidywalne zakończenie. Dialogi na siłę minimalistyczne nie przedstawiają żadnej relacji ojca z synem i tylko męczą. Między słowami sensu i masy znaczeń doszukać mogłaby się chyba tylko nawiedzona polonistka. Opisy to moim zdaniem zaleta, tu minimalizm i surowość pasują do zniszczonego świata i robią
  • Odpowiedz
@kubasruba: To ładna, prosta, minimalistyczna wręcz historia. Bardzo klimatyczna. Do mnie bardzo trafiła. Bez napinania się, ale jedna z milej wspominanych przeze mnie książek.

@diarrhoea: Kompletnie nie zgadzam się z Twoimi rekomendacjami. Seria Metro to tani i nieświeży kebab. Ostatni brzeg to nieporozumienie. Miasto ślepców to pseudofilozoficzne #!$%@?, w ogóle nie broni się fabularnie. Z tej listy bardzo, bardzo dobre moim zdaniem jest Jestem legendą.
  • Odpowiedz
@kurp: Metro jest zdecydowanie nie dla wszystkich ;)
Ostani Brzeg według mnie czyt się bardzo przyjemnie.
Natomiast Miasot Ślepców - jest może i trochę #!$%@?, ale znacznie lepsze od drogi :)
  • Odpowiedz