Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem. Wysłałam koleżance z Hiszpanii (a konkretnie z Teneryfy) kartkę na urodziny. Było to 30.10, wysłane listem poleconym priorytetowym. Śledzę sobie przesyłkę zarówno na stronie poczty polskiej, jak i hiszpańskiego Correos. 3. listopada dotarła do Madrytu, ale od tamtej pory ciągle tam jest... Nie wierzę, że przez 5 dni nie skierowali jej na wyspy. Co robić? Dzwonienie na infolinię Correos nie uśmiecha mi się za bardzo, choć znam hiszpański. Chciałam, żeby kartka dotarła na 11.11... :( Wiem, że poczta kanaryjska jest fatalna, ale zwykle działało to w drugą stronę - nie dochodziły do mnie czasem przesyłki z wysp, ale na wyspy zawsze... Już nie chodzi o te 16 zł, ale o sam list... :( Pani na poczcie przewidywała, że to bez problemu dojdzie po 3-4 dniach...
#pocztapolska (tym razem to nie ona zawaliła, ale taguję, bo może ktoś z tego tagu pomoże) #correos #hiszpania #przesylki #pomocy #poczta
  • 2
Poczta polska to mistrz przy hiszpanskim correos (tu krajowy polecony idzie do 7 dni! I kosztuje od 4eur wzwyż w zaleznosci od wagi, za to priorytet czyli do 4 dni (!) to koszt od 7 eur wzwyż), jesli chodzi o sledzenie na stronie correos to sa fatalni, zazwyczaj jesli wysle cos w poneidzialek to moze dopiero w srode lub czwartek sie pokaze ze przesylka wyszla z oddzialu nadania. Poltora tygodnia to stanowczo
@chiquita_espanola: Napisałam do nich - uwaga - na facebooku i o dziwo odpisali, że przesyłka powinna dotrzeć w przyszłym tygodniu. Zrobiłam im lekką spinę, pytając, czy znów ją zgubili xD, ale odpisali dosyć miło, więc im posłałam "dziękuję za odpowiedź, saludos" i uwaga:


No zobaczymy, może odpowiedzieli na odczepnego, a tak naprawdę list wpadł pod biurko Senority Cataliny xd Tak czy inaczej, przyjdzie po dacie urodzin - szkoda...