Wpis z mikrobloga

#programowanie #rozmowakwalifikacyjna #pracbaza
Byłem niedawno na rozmowie kwalifikacyjnej na której pytający nie ogarniali poprawnych odpowiedzi na pytania, które mi zadawali xD. Pierwszy raz mi się to zdarzyło i trochę dziwna sytuacja, bo nie jestem na tyle starym i doświadczonym programistą, żeby im fikać podczas rozmowy - pomyślałem sobie, że coś mi się po prostu #!$%@?ło. Po powrocie na chatę zacząłem sprawdzać poprawne odpowiedzi i trochę się zdziwiłem. Czy to jest częsta praktyka w branży? Jak mam się zachować w takiej sytuacji, żeby wyjść z twarzą? Żeby nie było, że jakiś januszex czy coś - duża, rzekomo poważana, międzynarodowa korporacja xD.
  • 13
jakiś przykład pytania i odpowiedzi jakiej oczekiwali?


@HetmanPolnyKoronny:
Właśnie nie chcę tego robić, bo jest bardzo duża szansa, że któryś z nich to zobaczy, a pytania były na tyle specyficzne, że na pewno się zorientują, ale konsultowałem poprawność ich odpowiedzi na stackoverflow, w dokumentacji i z kilkoma ziomkami i na pewno nie mieli racji. Były 2 pytania z cyklu - co robi co i podane 2 rzeczy, po czym po udzieleniu
Jak mam się zachować w takiej sytuacji, żeby wyjść z twarzą?


@Flypho: powiedzieć im że się pomylili, a jeśli tych pomyłek było więcej niż jedna, dwie to, wyrazić swoją pogardę do ich nieprofesjonalnego podejścia i niechęć do bycia zatrudnionym w takiej firmie. To jedyny sposób aby zachować twarz... przed samym sobą ( ͡ ͜ʖ ͡)
Aż tak nie wybrzydzam xD


@Flypho: serwisy ogłoszeniowe pękają w szwach, obecnie to pracownik może wybrzydzać... więc po co się męczyć z kimś kto nie potrafi zachować profesjonalnego podejścia, jak myślisz jak z kimś takim się pracuje na rozwiązywaniem problemów, skoro ten ktoś nie zwraca uwagi na popełniane błędy, a jak widać popełnia je...
@mktos:
Firmy często zawieszają ogłoszenia nie szukając tak naprawdę pracownika, to wisi dla samej ich satysfakcji, bo na maile nikt tam nie odpowiada. Część firm ciągnie mnie na rozmowę, którą często przechodzę wręcz wzorowo - niedawno miałem taką sytuację, że odpowiedziałem poprawnie na każde zadane mi pytanie i nikt nawet mi maila nie wysłał, żeby powiedzieć, że mnie biorą albo, że #!$%@? mi w dupę ¯\_(ツ)_/¯. Może nie mam szczęścia po
@Jakr bo z tego co rozumiem się nie da. Możesz mu najwyżej przykleić na lodówce kartkę, że jest jego kolej na odkurzanie chaty, a on Ci uwierzy i to zrobi, mimo że miał to zaplanowane dopiero na następny weekend